Tesisatlar Neden Tıkanır?

Tesisatlar neden tıkanır? Tesisat tıkanıklığı tamiri ve hizmetleri hakkında genel bilgi.

0 87

Tesisatlar neden tıkanır ve nasıl giderilir? Evimizin her yerinde birçok tesisat bulunmaktadır. Bu tesisatlar banyo, mutfak, tuvalet gibi yerlerde ihtiyacı karşılamak ya da atık nesnelerin tahliyesi için kullanılmaktadır.

Tesisatlar önceden çok yaygın olmasa da şuan da evlerimizin her yerinde aktif olarak görev almakta. Bu tesisatlar zamanla çeşitli dış sebeplere bağlı olarak tıkanmaktadır. Su tesisatlarında zamanla oluşan kireç su akışına izin vermez. Suların içerisinde bulunan madde uzun süreler boyunca içinden geçtiği boruları yıpratmakta ve tortular bırakmaktadır. Genellikle mutfak ve banyo da kullanmış olduğumuz çamaşır ve bulaşık makinelerinde sorun oluşmasının en büyük sebeplerinden birisidir. Tahliye için kullanılan tesisatlar da boru kapasitesinden fazla atık yollanması sebebi ile boru da tıkanıklıklar oluşmaktadır. Bu tıkanıklıkların çözümü için bizimle iletişime geçebilir ya da Tıkalı Lavabo Açmak Yöntemleri  adlı konumuza gidebilir ve çözüme yönelik adımları ile sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Genellikle uzun ve yoğun kullanımlar sonucu Tesisatlar tıkanmaktadır. Tahliye edilmesi gereken nesne tahliye etmekte zorlanılması gibi durumlarda oluşan bu sorun sebebi ile birçok sorun daha da büyük sorunlara sebep olmaktadır. Tıkanmaların fark edilmesi ve çözüm yollarına gidilmesi için birçok içeriğimiz sitemizde mevcut. Bu içeriklerimizin yola çıkarak sorununuzu çözebilir ya da bizi arayarak çözüme giden en kısa yolu seçebilirsiniz. Uzun yıllardır tesisat sorunlarına çözüm oluşturuyoruz sizin de isteklerinizi ve sorunları çözebiliriz. Günlük hayatta en çok karşılaşılan tıkanmalar mutfak lavabosunda oluşmaktadır. Sebebi ise yıkanan ve ayıklanan cisimler mutfak lavabosunun içine giderek orada bir süre kalır. Ardından sürekli suya maruz kalan nesneler şişerek deliklerin büyük bir oranda kapanmasını ve su aktarımını büyük ölçüde engeller.

tesisatlar

Tesisatlar Nasıl Tamir Edilir?

Tesisatlar nasıl tamir edilir sorusu da sıkça merak edilenler arasında yer alıyor. Böyle bir sorun ilk aşamalarda çözüme kavuşturulmalıdır. Eğer sorun çözülmez ise daha da ilerleyerek büyük taşmalara ve eve zarar verecek aşamalara gelebilir. Bu sorunun en büyük çözüm yollarından birisi ise mutfak lavabosundaki boruların sık sık temizlenmesi ve kullanım esnasında evyenin içerisinde kaçabilecek nesnelere dikkat etmek gerekecektir. Tıkanma sorunlarının çözümüne bu şekilde ulaşılacaktır. Borular yapıları gereği tıkanıklık oluşmaya müsait yapılardır. Sebebi ise dirsek denilen dönüm noktaları dar bir yapıya sahip olduğu için tahliye edilmek istenen nesnenin geçmesi zorlaşacak ve aktarım yapılırken tıkanmalar oluşacaktır.

Aktarım sırasında fazla bir nesne akışı olduğunda tıkanıklar oluşmakta. Ya da boruda zamanla oluşan aşınmalar sonucu Çatlamalar veya Kırılmalar oluşmakta. Bu kırılmalar borunun aktarımını engelleyecek bir düzeye gelip bütün boruyu aktarım yapamayacak duruma getirebilmektedir. Bu sebeple genel olarak kullanılan Tesisatlar da kullanımlara dikkat edilmeli ve belirli aralıklarla kontrol edilmeleri oluşabilecek sürpriz  sorunlar azalmasına yardımcı olacaktır. Bu engelleme zamanla anlaşılmasa da bir süre sonra artık daha da az su tahliye edildiği ve ilerleyen zamanlarda lavaboda su birikintileri taşmalar meydana gelecektir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99