Mutfak ve Banyo Tesisatlarında En Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

0 10

Su Sızıntıları Ve Onarımı

Su sızıntıları evlerde en sık karşılaşılan problemlerden birisidir. Sızmaların oluşabileceği yerler arasında çatlamış borular, sızıntılı musluklar veya bozuk su tankları yer alabilir. Bu tip sızıntılar evdeki nem oranını arttıracağı için, zamanla küf gibi diğer sorunlara neden olabilir.

Bu sızıntıların onarımı oldukça kolaydır ve birçok kişi evlerinde kolayca kendileri tamir edebilirler. İlk olarak, sızıntının kaynağını tespit etmek gerekir. Eğer sızıntı musluğu kapatmadan önce durdurulamıyorsa, su vanasını kapatmak gerekir. Daha sonra, problemli bölgeyi izole etmek ve yüzeyi kuru tutmak için havlu veya bezler kullanılabilir.

Bazı durumlarda, sızıntının kaynağı daha derinde olabilir. Bu durumda profesyonel yardım almak önemlidir. Su tesisatçısı, sızıntıyı neden oluşturan sorunu tamir edebilir. Eğer onarım yapılamayacak kadar ciddi bir sorunla karşılaşılırsa, borular tamamen değiştirilebilir.

Özet
• Su sızıntıları evlerde sıkça karşılaşılan problemler arasındadır.
• Sızıntıların kaynağı tespit edildikten sonra, kuru bir alan oluşturulmalı, problemli bölge izole edilmelidir.
• Bazı durumlarda, sorun profesyonel yardım gerektirebilir.

Pimaş Tıkanıklığı Ve Açılması

Pimaş tıkanıklığı çoğu kişinin evinde başına gelebilecek bir problemdir. Kullanılan tuvalet kağıtları, yemek atıkları, saçlar ve birçok şey tesisat borularında birikerek pimaşların tıkanmasına sebep olabilir. Bu durumda pimaşların açılması gerekmektedir.

Pimaş tıkanıklığının açılması için evde kullanılan kimyasallar oldukça yaygındır. Bu kimyasallar genellikle pimaşlar için zararlıdır ve boruların erimesine, delinmesine sebep olabilir. Bu nedenle, pimaşlardaki tıkanıklığın açılması için profesyonel yardım alınması en uygun seçenektir.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Yöntemleri
– Elektrikli pimaş açıcı
– Su Tazyiki ile açma
– Kamera ile görüntüleme yöntemi ile açma

Pimaş tıkanıklığı için en etkili ve güvenilir yöntem elektrikli pimaş açıcı kullanmaktır. Bu cihazlar, pimaşların içinde biriken her türlü atığı parçalayan motorlu bir yay sistemine sahiptir. Bunun yanı sıra su tazyiki ile açma ve kamera ile görüntüleme yöntemi ile açma da kullanılan diğer yöntemlerdir.

Pimaş tıkanıklığı ile karşılaşıldığında, profesyonel bir tesisatçıdan destek almak, en doğru ve etkili çözüm olacaktır. Bu sayede pimaş boruları temizlenirken, zarar verilmeden en hızlı şekilde açılması sağlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99