Donmuş Su Tesisat Borusu Nasıl Açılır?

0 63

Donmuş su tesisat borusu çok şiddetli geçen kış mevsimlerinde görülen bir sorundur. Türkiye’nin bir bölümünde de kışlar çok sert geçmektedir. Su tesisatı donduğu zaman da evlere su gelmesi epey zorlaşır.

Donmuş Su Tesisatı Açılımı

Donmuş tesisat borusu açmak için birden fazla çözüm vardır.

  • Piknik tüpü insanların donmuş su tesisatını açmak için en çok başvurdukları yollardan biridir. Piknik tüpüne pürmüz takılır. Daha sonra tüp açılarak ateşlenir. Ateşle donan kısım yavaşça ısıtılır. Böylece donmuş boru açılmaya başlar.
  • Donmuş suyu açmanın bir başka yolu da kaynak makinesini kullanmaktır. Fakat burada doğru uçların doğru yerlere takılmış olması önemlidir. Aksi takdirde bu yöntem işe yaramaz. Kaynak makinesinin gösterilen artı ucu ile donmuş olan kısım birbiriyle bağlanır. Eksi ucu ile donan kısmın diğer bölgesi bağlanır. Daha sonra kaynak makinesi çalıştırılmaktadır. Isı arttıkça buzlar da erimeye başlar.
  • Sıcak su kullanılarak da donmuş su tesisatı açılabilir. Biraz su kaynatılmalıdır. Daha sonra bu kaynar su borunun donan bölgesine yavaş bir şekilde dökülür. İlk olarak boru ısınmaya başlar daha sonra da içerisindeki buz çözülmeye başlayacaktır.

Donmuş Su Tesisatı Nasıl Açılır?

Manisa tesisat yukarıdaki işlemlerle hala açılmamış olan donmuş su tesisatını kolay ve sağlıklı bir şekilde açar. Kişiler kendileri su tesisatını açarsa borunun patlaması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Manisa tesisatın kullandığı özel ve son teknoloji cihazlar sayesinde donmuş su tesisatı kolay bir şekilde açılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99