Gizli Su Kaçağı Nedir, Nasıl Tespit Edilir?

0 70

Gizli su kaçağı ilk bakışta anlaşılmayan ancak tesisatta meydana gelen kaçaktan ötürü önemli zararların oluştuğu kaçak türüdür. Genel olarak ilk bakışta anlaşılmayan ancak nemlenme, sızıntı veya su giderlerinde artış gibi kendisini gösteren bu kaçakları bulmak için özel tespit yöntemlerinin uygulanması gerekir.

Gizli Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Gizli su kaçağı bulmak için öncelikle günümüz teknolojik gelişmelerinden yararlanmak gerekmektedir. Eski yöntemlerde kaçağı bulmak için kırma işlemi yapılıyorken günümüzde kaçağın yerinin tespit edilmesi için özel cihazlar kullanılmaktadır. Kurmadan su kaçağı bulmak için kullanılan cihazlar fayans, beton ya da parke altından kolaylıkla kaçağın nerede olduğunu bulabilmektedir. Bu cihazlar ses veya görüntü üzerine çalışmaktadır. Akustik olan cihazlar dinleme yöntemi ile su sesinden kaynaklı olan dalgaları büyüterek cihazı kullanana ulaştırır. Böylece sızıntının nerede olduğu da fark edilir. Kameralı olan cihazlar ise kamera yardımıyla tesisatta gezdirilen kameranın hareket etmesini ve bunun sonucunda nerede kaçak ve beraberinde tıkanıklık olduğunu görmek açısından yararlıdır.

Gizli su kaçağını bulma yöntemleri günümüzde kesin sonuçlar vermektedir. Bu sayede yapının zarar görmeden sızıntının oluştuğu noktaya tam şekilde ulaşılması da mümkün olmaktadır. Cihazlar özel cihazlar olduğu için bu türden gizli kaçak durumlarından şüphe duyuyorsanız Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçebilir ve özel cihazların yardımı ile kaçağın nerede oluştuğuna dair sonuçlar alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99