Kombinin Donması Nasıl Engellenir?

0 51

Kombinin donmasını engellemek özellikle binanın dış kısmında yer alan kombiler için önemli bir durumdur. Kış aylarında meydana gelen soğukluk, kombinin açık balkon gibi alanlarda olduğu anlarda ciddi sorun yaratabilmektedir. Kombinin açık balkonda olması donma riskini beraberinde getirmektedir.

Genel olarak kombinin açık alanda olacak şekilde konumlandırılmaması gerekir. Ancak proje kapsamında kombi dışarıda tutulmuşsa bu durumda donmasını önlemek için farklı yöntemlere bakmak gerekmektedir. Normal koşullarda kombi donma sorunu yaşanmaz. Kombilerin donmaya karşı koruma sistemleri bulunur ve bu sistem her zaman aktif kalır. Fakat doğalgaz veya elektrik kesilirse bu durumda koruma sistemi devreden çıkacaktır ve soğuk havalarda kombi donabilecektir.

Bu yüzden kombinin içindeki suyun boşaltılması donmayı önlemek adına iyi olacaktır. Kombinin suyunu boşaltmak için Manisa su tesisatçısı ile iletişim kurarak genel kombi bakımını da yaptırabilirsiniz. Çok hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirilecek olan su boşaltım işlemi ile birlikte uzun süre kullanılmayacak olan kombinizi koruma altına alabilirsiniz.

Bunun yanında daha ilerisi dönemler ve sağlıklı kullanım elde etmek için kombiyi korunaklı hale getirmeyi de düşünebilir. Açık balkonda kombi bulunuyorsa yalıtım sağlayacak olan kombi dolabı yaptırmak önemli bir avantaj yaratacaktır. Bu sayede kombi dış etmenlerden korunacaktır. Aynı zamanda kombi boruları da açıkta kalmamalıdır. Bunun içinde boruları soğuktan koruyacak olan özel yalıtım malzemeleri kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99