Donmuş Boruları Çözmek İçin Yöntemler

0 32

Donmuş boruların çözülmesi kolaydır ancak dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. İlk önce su musluklarını açın. Musluktan çok az veya hiç su geçmediğinde donmuş bir boru kendini gösterecektir. Ve eğer bir boru donarsa, muhtemelen çözülecek daha fazla donmuş boru ile karşılaşırsınız.

Donmuş boruyu bulduktan sonra, musluğun açık olduğundan emin olmak için iki kez kontrol edin. Hem soğuk hem de sıcak musluklar açık olmalıdır. Akan su, çözülme sürecini hızlandıracak ve soğuk suyu borulardan uzaklaştıracaktır.

Mutfak ve banyo dolaplarının altındaki donmuş borular için dolap kapaklarını açıp bir ısıtıcı kullanarak donmuş boruları çözebilirsiniz. Donmuş boruları çözmek için saç kurutma makineleri, sıcak havlular, ısı lambaları ve elektrikli ısıtma bantları kullanılabilir. Bir saç kurutma makinesi, sıcak havlu veya hatta elektrik bandı kullanıyorsanız, musluğa en yakın yerden başlayın ve donuk yere doğru çalışın, bu yöntem eriyen buzun tıkanıklığın arkasında sıkışmasını önleyecektir.

Bazen bir duvarın arkasında veya ulaşılması zor bir bölgede donmuş bir borunuz olabilir. Bu durumlarda donmuş boruları çözmek biraz ustalık gerektirecektir. En kolay yol, tüm evdeki ısıyı yükseltmek ve donmuş boruların çözülmesine izin vermektir. Fakat her durumda bu yöntem sonuç vermeyebilir. İyi bir sonuç almak için Manisa tesisatçı ile iletişime geçebilir ve donmuş boruları hemen aktif hale getirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99