Yerden Isıtma Nedir?

0 87

Yerden ısıtma sistemi özellikle büyük ve geniş evlerde kullanılan ve yaşayan kişilere büyük konfor sağlamak amacıyla kullanılır. Evin çevresel etmenlerle ısınmaması gibi sorunlarda küçük evlerde de tercih edilebilir.

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemleri zemin betonunun borularla döşenmesi sonucunda zeminde bir ısıtma sistemi yaratmak amacıyla kurulur. Zemine döşenen borular sayesinde enerjiyi topraktan alarak ortamı ısıtan bir sisteme sahiptir. Zeminin altında bulunan borular yüksek ısıyı zeminden yukarı doğru yayar. Sistem içerisinde ısı bütün bir sahada kullanılabilir.

Radyatör, ısıtıcılardan ve tavandan yakın bölgelerden oluşmaktadır. Aynı zamanda oda içinde yer alan diğer ısıtmalar da kişilerin tercihlerine göre tasarlanabilir. Yerden ısıtma sistemi bu tasarımlara engel olmaz.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları

Yerden ısıtma sistemi odanın yatar ve kenar eksenlerinde yerleştirilir. Bu sayede dışarıdan gelebilecek havayı da engeller. Aynı şekilde buralarda sıcaklık daha düşük olduğu için zemin ısıtmasıyla daha yüksek ısılara ulaşılabilir. Zemin betonlarına döşenen ısıtma sistemleri dilendiği gibi döşenebilir. Bu sebeple odanın daha serin olan kısımlarına döşenmesi odanın bütününün sıcak olmasına yardımcı olur.

Zemin ısıtma sistemleri sayesinde ekonomik açıdan da daha çok tasarruf etmek sağlanır. Borular ısındıkça birbirinin de ısınmasını destekler bu sayede kombinin yakılma ihtiyacı da azalır. Manisa tesisat ekipleri sayesinde en kaliteli borular zemin içerisinde en uygun yerlere yerleştirilir. Hem ev ısıtması için daha az fiyat verilir hem de evin ısısı uzun süre sıcak olduğu için çok tercih edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99