Borularda Genel Olarak Hangi Sorunlar Ortaya Çıkar?

0 23

Borular ile ilgili olarak pek çok sorun ortaya çıkabilir. Evinizdeki tesisat boruları farklı etmenlere bağlı olarak zarar görebilir. Yüksek su basıncı, patlayan borular ve paslanma gerekli tamir ve bakım işlemlerinin yapılmaması sonucunda sıklıkla kendilerini gösterir.

Özellikle patlamış borular eviniz için büyük zararlar meydana getirebilir. Su faturasının da önemli seviyelerde yükselmesine yol açacak bu durum için gerekli müdahalelerin yapılması gerekir. Sıhhi tesisat sorunları için Manisa tesisatçı tarafından alacağınız hizmetler olası sorunların giderilmesi için yararlı olacaktır.

Patlayan Borular

En yaygın tesisat sorunları arasında patlayan borular gelmektedir. Evdeki büyük su birikintilerinin yanında genelde boru patlaması ince sızıntı şeklinde kendisini gösterir. Duvarların kabarması, yüksek gelen su faturası, duvardan damlama sesi gibi belirtiler patlayan borulara işarettir.

Paslanan Borular

Galvaniz çelikten yapılan borularda paslanma sık görülebilir. Paslanma borunun dışında olabileceği gibi içinde de oluşabilir. Özellikle bu durum su hacmini düşürür ve musluktan akan suyun azalmasına yol açar. Aynı zamanda sağlık açısından da ciddi sorunların oluşmasına yol açar.

Yüksek Su Basıncı

Uzun süreli olarak yüksek su basıncı borular için önemli soruları beraberinde getirebilir. Basıncın çok yüksek olması tesisat sistemine gereksiz yük getirecektir. Bu da sızıntılara yol açabilir.

Tüm bu sorunlar ve daha fazlası için Manisa tesisat hizmetlerinden yararlanarak etkili çözümler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99