Banyodaki Sabun Artıkları Neden Temizlenmelidir?

0 30

Banyodaki sabun artıkları temizliği özellikle gider tıkanmaması için önemlidir. Yeteri kadar temizliğin yapılmadığı banyolarda sabun ve şampuan artıkları giderde birikir. Giderken akmayacak kadar büyük olan parçalar zamanla giderin tıkanmasına ve suyun tahliye edilmesinin engellenmesine neden olur.

Bu yüzden banyo artıklarını temizlemeniz gerekir. Bunun için basit yöntemler ile işlem yapabilirsiniz. İlk olarak limon yağı sabun artıklarını temizlemeniz için idealdir. Limon yağını pamuklu beze dökün ve yuvarlak hareketler ile sabun artığını ovalayın. Sonrasında ise limon yağının fazlasını temiz bez yardımı ile alın. Bu sayede sabun artıklarının giderildiğini görebilirsiniz.

Karbonat da aynı şekilde sabun artıklarını temizlemek için yardımcı olacaktır. Bunun için bir bardak sirke içine bir kaşık karbonat ekleyin ve karışımı da spreyli olan şişeye doldurun. Sonrasında karışımı artıkların üzerine püskürtün. Ortalama olarak yarım saat bekledikten sonra eski bir bez ile ovalama yaparak artıklardan kurtulun.

Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de amonyak kullanımıdır. Amonyak tehlikeli olabileceği için eldiven kullanmalısınız. Bir şişe suya, yardım bardak amonyak katın. Spreyli şişeye doldurduğunuz bu karışımı artıkların üzerine püskürtün. 10 – 15 dakika boyunca beklemedikten sonra ovalayarak spreyi temizleyin.

Bu yöntemler sabun artıklarınızı gidermediğinizde gidere ulaşacak artıklar banyonun tıkanmasına yol açacaktır. Manisa su tesisatçısı yardımı ile tıkanan banyo giderinizi kırma veya dökme olmadan kolay şekilde açtırabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99