Bacalı ve Hermetik Kombi Nedir?

0 78

Bacalı kombi bir gider alanı vasıtası ile içeride bulunan gaz dışarıya atılır. Ortamda bulunan oksijen yardımı ile yanma faaliyete gerçekleşir. Gaz sızıntılarına önlem alabilmek için çelikten üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Hermetik kombinin çalışma prensibinde dışarıdaki havanın iç mekanizmaya nüfuz etmesi ardından kullanılabilir bir şekilde içeride farklı bir ısıya çevrilmesi ile süreç devam etmektedir. Bu ek bir fan sistemi ile sağlanır. Kombi sistemi içerisinde yanma aktif hale geldiğinde ortaya çıkan atık gaz oluşumu sistem döngüsü içerisinde yeniden dış ortama verilmektedir.

Bacalı ve Hermetik Kombi Arasındaki Fark Nedir?

Hermetik kombi bacalı sistemlerden farklı olarak belirli bir bağlantı noktası bulunmadan monte edilebilmektedir. Özellikleri ev ve iş yerlerinde dış ortamda belirli bir koruyucu içerisinde muhafaza edilerek kullanılmaktadır. Hermetik sisteminin kullanıldığı alanlar genellikle doğalgazdan faydalanılarak çalıştırılan şömineler olabilmektedir. Bunlara genel olarak kapalı sistemler adı verilir. Bacalı sistemlerden fark göz önünde bulundurulduğunda herhangi bir şekilde dışarıya atık gaz oluşumu yansıtmamaktadır. İç ortamda rahatlıkla kullanabilmeyi desteklediği için bacalı sistemlerde oluşan emniyet problemlerinin önüne geçmektedir.

Hem daha sağlıklı hem de daha güvenilir bir kullanım alanı sunar. Bacalı kombi çeşidinde içerideki atık gaz dışarıya verilerek havanın kirlenmesine neden olur ancak hermetik kombilerde fan sistemi ile çalışan bir teçhizat var olduğu için hava kirletmesi söz konusu değildir. Bacalı kombi sisteminin kullanıldığı bölgelerde hava sirkülasyonu yapılmalıdır. Baca çıkışı, baca ile sağlanan bu kombi türlerinde genel olarak binaya ait bir bacadan atık gaz oluşumu dışarıya çıkar. Manisa su tesisatçısı bacalı veya hermetik kombi kurulum, tesisat, montajı, bakım ve onarımı konusunda hizmet sunmaktadır. Oluşabilecek problemler de hızlı bir şekilde olaya müdahale edebilecek alanında uzman ve deneyimli ekip elemanları ile çalışma faaliyeti gösterilmektedir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99