Asla Tuvalete Atılmaması Gerekenler Neler?

0 99

Birçok kişi, tuvaletin tıkanmasına neden olabilecek ve tuvalet giderinin temizlenmesini gerektirebilecek, sifonu çekmemesi gereken maddeleri bilmeden tuvalete atar. Bu durum ise tuvalet tıkanıklığı için ciddi sorun oluşturur.

Islak Mendil

Islak mendilleri tuvalete atmak kötü bir fikirdir. Islak mendiller suda çözülmez, sadece tuvalet kağıdı, tuvalette sifonu çekmeniz gereken tek temizlik maddesidir. Birçok ev sahibi, tuvalet kağıdı gibi suda parçalanacağını düşündükleri ıslak mendiller nedeniyle tuvaletleri tıkandığı için bir tesisatçı çağırmak zorundadır.

Bebek Mendilleri

Tıpkı ıslak mendiller gibi, bebek mendilleri de borularınızda düzgün bir şekilde parçalanmaz ve inatçı tıkanıklıklara neden olur. Bu mendiller suyu ve pisliği emer ve onları normal tahliye işleminde gerçek bir sorun haline getirir.

Hijyen Ürünleri

Popüler inanışın aksine, her türlü kadınsı ürün  tuvalete atılmamalıdır. Bu ürünler sıvıyı emecek şekilde tasarlanmıştır ve şişerek boruların tıkanmasına ve taşmasına neden olana kadar borularınızda kalırlar.. Bu ürünler çöp kutusuna atılmalıdır.

Gıda maddeleri

Tuvaletiniz bir çöp kutusu olmadığı için gıda maddeleri de atılmamalıdır. Herhangi bir yiyecek tuvalete atılmamalıdır. Yiyecekler, tuvalet kağıdı gibi tuvalet giderinden çıkamaz. Dibe oturacak ve ayrışarak size tıkanmış bir tuvalet bırakacaktır.

Saç ve Diş İpi

Saç ve diş ipi gibi maddeler de tuvaletinizin tıkanmasına yol açar. Özellikle topak haline gelerek bir tür file görevi görecek bu maddelerden uzak durmalısınız.

Manisa tesisatçı sayesinde tuvalet tıkanıklık sorunlarınıza hızlı ve pratik çözümler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99