Bina Temelinden Su Gelme Sorunu

0 26

Bina temelinden su gelme sorunu daha çok yeni yapılan binalarda yaygın olarak görülmektedir. Kimi zaman bu sorun yan binadan kaynaklı olabilir. Böylesi bir durum binanın genel yapısı için önem taşıdığından profesyonel destek alarak müdahale sağlanmalıdır. Eğer temelden su sızıntısı oluşuyorsa gerekli güvenlik önlemleri mutlaka sağlanmalıdır. Olası riskleri önlemek adına elektrik tesisatına da dikkat edilmelidir.

Delikli drenaj borusu döşemesi binanın yapım sürecinde zorunludur. Bu durumun amacı görülen veya görülmeyen kaynak suyu gibi şeylerin oluşmasında, su binanın temeline ulaşmasında drenaj boru hattına tahliyesinin sağlanmasıdır. Söz konusu oluşum sağlandığında bağlı olunan rögara tahliye yapılacaktır. İşlem sayesinde bina temeli su almamakta ve su kaçağı sorununun oluşması da engellenir. Drenaj boruları temel sonrasında da döşenebilmektedir ama bu durum maliyeti yükselttiği için tavsiye edilmez.

Temelde oluşan su hemen fark edildiğinde gerekli önlemler alındığında sorun oluşturmaz. Ancak acil şekilde müdahale edilmediğinde tehlikeli durumlar ile karşılaşmak da olanaklıdır. Bina temelinden su çıkması yaşanıyorsa mutlaka profesyonel tesisatçı yardımı alınmalıdır. Kullanılacak olan profesyonel cihazlar ile birlikte su kaçağının nereden kaynaklandığı tespit edilecektir. Aynı zamanda kaçağı oluşturan etmenler de tespit edildiğinden zaman kaybetmeden ve hasar oluşmadan kaçağın önlenmesi de Manisa tesisat sayesinde mümkün olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99