Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

0 89

Alaturka tuvalet tıkanmasının sebebi genelde erimeyen cisimlerin lavaboya atılmasından kaynaklanır. Alaturka tuvaletin tıkanma nedeni dairenin konumu da olabilir. Eğer binanın en altında yaşanıyorsa, logarın tıkanması sonucunda da alaturka tuvaletin boruları tıkanmış olabilir. Tıkanan alaturka tuvaletlerde yapılması gereken ilk şey ince bir tel ya da pompa yardımıyla tıkanan yere müdahale etmektedir. Fakat bu geçici bir çözüm yoludur. Gider borusu tamamen açılmadığı sürece tuvalet borusu yeniden tıkanır.

Alaturka Tuvalet Tıkanıklığının Açılması

Alaturka tuvalet tıkanıklığı açılmadığı sürece tuvalet kullanılmaz hale gelir. Bununla birlikte kullanılmaya devam ederse taşar ve ev su altında kalabilir. Bunun yanında evde ve binada çok kötü bir koku yayılmaya başlayabilir. Tıkanan alaturka tuvalet aşağıdaki yöntemlerle açılabilir;

·         Tuvalet açma pompası aracılığıyla giderin bulunduğu yere baskı uygulamak tıkanıklığın açılmasına yardımcı olur.

·         İnce bir sopa yardımıyla tuvalet giderine baskı uygulandığı zaman tuvalet giderinde oluşan tıkanıklık ileri doğru gidecektir. Böylece tıkanıklık açılmış olur.

·         Marketlerde satılan lavabo açıcılar sayesinde tıkanıklık açılabilir. Bu açıcılar gidere dökülmelidir. Üzerinde yazan talimatlara uyulduğu sürece gider açılacaktır.

Yukarıdaki yöntemler evde ev sahibinin uygulayabileceği yöntemlerdir. Fakat bir süre sonra yeniden tıkanıklık gözlemlenebilir. Kesin çözüm için Manisa tesisatçısı ile iletişime geçilmelidir. Tıkanıklığın neden oluştuğu uzman bir ekip tarafından incelenmelidir. Özellikle boruda bir sorun varsa boru değiştirilir. Tıkanıklığın sebebi tespit edildikten sonra buna yönelik olarak tıkanıklığı açma işlemlerine de başlatılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99