Evde Su Sızıntısı Varsa Ne Yapmalı?

0 39

Su sızıntısı oluşum nedenleri çeşitlilik göstermektedir. Ev ortamlarında birçok alan içerisinde su sızıntıları oluşmaktadır. Özellikle evlerin en çok kullanılan ve su bulundurulan alanlarında su kaçakları oluşmaktadır. Banyo ve mutfak alanlarında su sızıntıları sorunları çok sık oluşmaktadır. Sızıntının oluşma nedenleri ve oluştuğu alanlar tespit edilmelidir. Bu tür durumlar için bir tesisatçıdan yardım alınması önerilmektedir. Su sızıntıları tesisat nedenli de olabilmektedir.  Boruların yıpranması ve tesisatta kaçak olması da su sızıntılarının oluşmasına neden olur.

 Evde Su Sızıntısı Nedenleri ve Önlemleri

Su kaçağı en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Su kaçağını anlamak için ufak bir ses yeterli olacaktır. Bir su sızdırma sesi bulunmaması durumlarında sorunun tesisat ile ilgili olma oranı yüksek olmaktadır. Su sızıntısı nedenleri ve önleme noktaları  şunlardır:

  • Su sızıntılarının nereden geldiği ve sesi duyulmadığı durumlarda su basınç oranı yükseltilmelidir. Su sızıntılarını anlaşılması için akustik dinleme cihazları kullanılarak alan tespit edilmeye çalışılır.
  • Su sızıntıları akış ve akıntı yönlerine göre nereden geldiği tahmin edilebilir.
  • Su kaçakları nedeniyle bir alan içerisinde bir kabarma oluşması durumlarında su akıntıları da meydana gelebilmektedir.
  • Temiz su borusunda meydana gelen yırtılmalar, patlamalar ve çatlaklar sonucunda da su sızıntıları oluşmaktadır. Su sızıntılarının önlenmesi için tesisatçıdan destek alınmalıdır.

Manisa su tesisatçı alanında iyi ve güvenilir bir tesisat hizmeti sunmaktadır. Kaliteli ve uzman çalışma arkadaşları ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99