Kombi Basıncı Neden Düşer?

0 66

Kombi basıncı düşmesinin birkaç sebebi vardır. Bu sebepler de genelde petekler ve kombinin içerisindeki parçalarla ilgilidir. Her elektronik cihazda olduğu gibi kombilerde de birtakım bozulmalar meydana gelir. Kombide en sık yaşanan sorunlardan biri basıncın düşmesidir.

Neden Kombi Basıncı Düşer?

Kombi basıncının düşmesi her kombide yaşanabilen bir sorundur. Burada önemli olan kombi basıncının ne sıklıkla düşmesidir. Eğer bir kombinin basıncı 2- 3 ayda bir düşüyorsa eğer kombide sorun yok demektir. Çünkü kombinin basıncı kullandıkça düşer. Kombilerin 1- 2 ayda bir suları azalır. Bu da normal bir durum olarak kabul edilmektedir. Bu durumda kombinin alt kısmında bulunan küçük vana açılarak bar seviyesini 1,5 civarlarına getirmek gerekir.

Her gün basınçta düşüş gözlemleniyorsa eğer kombinin içerisinde yer alan eşanjörde bir çatlak olabilir. Bu çatlaktan su kaçışı gözlemlendiği zaman kombi basıncında düşüş gözlemlenir. Basınç düşmesi gün içerisinde birden fazla kez gözlemleniyorsa eğer tesisatta bir su sızıntısı yaşanmış olabilir. Tesisattaki çok küçük çatlaklar su sızıntısına neden olabilir.

Manisa su tesisatçısı kombide oluşan basınç düşmesi sorununun nereden kaynaklandığını bulmak için özel cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde sorunun nereden olduğu anlaşılır. Eğer çatlak varsa son teknoloji cihazlar sayesinde kırma dökme olmadan onarım işlemlerine başlatılır. Aynı zamanda onarım yapılırken sorunun neden kaynaklandığı tespit edilir. Bu sayede yeniden aynı sorun yaşanmasın diye belli onarımlar da yapılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99