Banyo Giderinin Tıkanmasında Yapılacaklar

0 43

Banyo giderinin tıkanması sık sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, yapılması gerekenler belirtilecek olursa, şu şekilde sıralanabilir;

  • Banyo giderinin tıkandığı, suların az akmasından anlaşılabilir. Bu durumun fark edilmesinin ardından giderin olduğu bölüme sıcak su dökülmelidir. Sıcak suyun dökülmesinin ardından tıkanıklığın açılıp açılmadığı kontrol edilmelidir.
  • Sıcak su yöntemi işe yaramadığında, giderde kıl ve saç tıkanıklığından söz edilebilir. Bu durumda karga burun ve tel askısı temin edilmesi gerekir. Tel askı açılıp ucu kanca şekline getirilmelidir. Ardından burgu yapılmalıdır. Daha sonra tel kancayı giderin içine sokarak saç ve kılları temizleyebilmek mümkün olur.
  • Giderin olduğu bölüme sıcak su ve karbonat dökülerek açılıp açılmadığı kontrol edilebilir.
  • Bahsedilen yöntemler işe yaramadıysa kimyasal maddeler ile banyo gideri tıkanması sorunu çözülmeye çalışılmalıdır. Eğer bu yöntemde işe yaramıyorsa, bir servisin çağrılması gerekir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Kişilerin kendi başına denediği yöntemler işe yaramadığı durumlarda, bir uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Manisa tesisatçı profesyonel bir yardımın alınmasını sağlayacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaşanılan tıkanıklık sorununun giderilmesi için pratik çözümler sunulabilir. Banyo giderinin tıkanması durumunda, tıkanıklık giderici aletleri uzman bir şekilde kullanarak, en kısa sürede giderin açılması sağlanır. Ayrıca bu işlemler yapılırken tesisat borularına herhangi bir zarar verilmez. Tıkanıklık için gerçekleştirilen işlemlerin doğru bir şekilde yapılması gerekir. Çünkü yanlış uygulamalar sonucunda durum daha da kötüleşerek, ek masraflar ortaya çıkabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99