Manisa Petek Temizliği

0 46

Manisa petek temizliği konusunda hizmetinizdeyiz. Soğuğun gelmesiyle birlikte evin değişimi başladı. Kişisel kış hazırlıklarınız tüm hızıyla devam ederken, evinizi soğuğa adapte etmelisiniz. Örneğin evinizin ısıtma sistemini oluşturan kalorifer peteklerini temizleyebilirsiniz. Peteğin radyan ısısı, petek borudan odaya sürekli sıcak su akışı ile üretilir. Ancak borunun içindeki nem nedeniyle zamanla ısıtıcının içinde pas ve kir birikir ve borunun dibine düşer. Bu çöken birikintiler tarafından tıkanmış borular, peteğin yeterince ısıtılmadığı ve dolayısıyla ısı yaymadığı anlamına gelir.

 

Bu kirleticiler peteklerden uzaklaştırılmadan evdeki ideal sıcaklığa ulaşılamaz. Verimli bir şekilde ısıtılamayan evler normalden daha fazla enerji kullanır ve bu da daha yüksek doğalgaz faturalarına neden olabilir.  Manisa petek temizliği ile yıkanmış petekli kombilerin düşük sıcaklıkta çalışması bile evin uygun şekilde ısıtılmasını sağlar. Kazan pompaları daha az çalışır, bu da kazanın ömrünü uzatır. Aynı zamanda, kombinasyon cihazından en uzaktaki radyatör de daha iyi ısıtılabilir.

 

Petek Temizliği Evde Manuel Olarak Nasıl Yapılır?

 

Yapılacak ilk şey, kazanı kapatmak ve ekipmandaki suyu tahliye etmektir. Banyo veya balkondaki tahliye vanası ile suyu tahliye edebilirsiniz. Tüm suyun boşaldığını onayladıktan sonra, temizlik için yeterli malzemeyi almanız gerekir. Temizlik malzemelerinizi, en sevdiğiniz kimyasal temizlik malzemelerini, temizlik bezlerini, ısıtıcı göbek fırçalarını, kovaları ve kapakları alın. Artık kullanmadığınız eski havluyu ısıtıcının altına yerleştirin. Ardından, bir süpürge ile ısıtıcı göbeğinden mümkün olduğunca fazla toz çıkarmaya çalışın.

 

Peteklerin İç Kısım Temizliği

 

Daha kapsamlı bir temizlik için peteğin içini temizlemenin zamanı geldi. Manisa petek temizliği konusunda hizmetinizdeyiz Su tamamen boşaldığında kombi üzerindeki vidalı bağlantıyı açın ve sistem hattından ayırın. Yere serilmiş bir havlu üzerinde boruda biriken pislikleri atmak için boş alanda ısıtıcı göbek fırçasını kullanın. İstenirse duvardan çıkarılan petek banyoda kimyasallarla yıkanarak köpürtülebilir.

 

Tüpün girişini suyla hortumlayın, boşaltıldığından ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun ve diğer boşluklardan temiz su gelene kadar bu işlemi tekrarlayın. Isıtıcı göbeğinin paslanmasını önlemek için göbeği kuru bir bezle kurulayın. Peteği duvara asmadan önce arkasındaki duvar kirliyse onun da temiz olduğundan emin olmanız gerekir.

 

Petek Yıkayıcı Yöntemi

 

Geleneksel ev yöntemleri, paslanmış bir bal peteğini tamamen temizlemek için yeterli olmayabilir. Bunun için petek yıkayıcı kullanılabilir. Bu noktada profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir.

Aynı başlangıç ​​prosedürüne göre boşaltılıp demonte edilen radyatör petek yıkayıcının hortumuna bağlanır.

 

İkinci hortumun ucu ise radyatör vanasına ve tuvalete açılacak şekilde yerleştirilmiştir. Makineye su sağlamak için en yakın musluğu kullanabilirsiniz. Makineye su doldurulduktan sonra makine çalışmaya başlayacaktır. İçerideki kiri temizledikten sonra peteğin içini kimyasal bir temizlik maddesi ekleyerek tamamen temizleyin. Çekirdeği kombi ye yeniden bağladıktan sonra, sistemdeki kimyasalları dolaştırmak için basınç ayarlanabilir. Manisa petek temizliği konusunda hizmetinizdeyiz.

 

Isıtıcı Çekirdeğinin Çürümesini Nasıl Önlersiniz?

 

Kaliteli dökümden yapılmış ve yüksek kaliteli kimyasallarla boyanmış, bozulmaya karşı dayanıklıdır. Ancak radyatör dikkatli kullanılmazsa sönümleme sorunları ortaya çıkabilir. İlk olarak, peteğin üzerine asla ıslak veya nemli bir bez koymayın. Bu, nemi sabit tutar ve paslanmaya neden olabilir. Yazıda anlatılan tüm petek temizleme yöntemleri aynı zamanda petek çürümesini önlemenin yollarıdır. Özünde peteğin ömrünü kısaltan pas ve pul varlığıdır.

 

Petek Temizliği Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

 

Kalorifer temizliği önemlidir. Isıtıcı soğuduğunda daha fazla kullanılması gerekir. Bu şekilde bir yıl içerisinde boş ve temizlenmiş petekler daha verimli çalışmaya başlayacaktır. Bu temizlik ister iki yılda bir düzenli olarak yapılsın, evin enerjisi verimli bir şekilde kullanılabilir. Bu temizlik kışın faturalarınıza yansıyacaktır. Manisa petek temizliği konusunda hizmetinizdeyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99