Manisa Petek Temizleme

0 0

Manisa petek temizleme işleminde peteğin giriş ve çıkış vanaları açıkken diğer peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapalı olmalıdır. Petek yıkayıcının basıncı, petek içindeki kiri, pası, pulları ve birikintileri temizler. Bir sonraki proseste ise temiz su ve özel kimyasallar karıştırılarak aynı şekilde yıkanarak prosesin dayanıklılığı sağlanır. Radyatörün uzun süre kullanılabilmesi için her yıl bakım yapılması gerekmektedir.

 

Bu bakım çalışmaları zamanında yapılmazsa, yeni bir radyatöre ihtiyacınız olabilir. Firmamız profesyonel ustalara ve deneyimli personele petek yıkayıcı kullanma, makineli ve makinesiz petek yıkama yapma imkânı sunmaktadır. Manisa petek temizleme makinesiz petek temizliği ile evinizde güzel vakit geçireceğinize yardımcı olmayı sağlamaktadır.

 

Kombi Peteği

 

Kombilerde ısıtma yöntemi radyatör içerisindeki ısıyı sıcak su ile birlikte çevreye vermektir. Bu nedenle kombiler oldukça önemlidir. Kazan sisteminin ısı kaybetmemesi ve radyatörün ısıyı iyi iletmesi tasarruf açısından çok önemlidir. Bu nedenle radyatör temizliği çok önemlidir. Kombi bakımının yanı sıra teknik servis olarak radyatör bakım ve temizliğini de sağlamaktayız. Zamanla metalin içinde kir birikir ve ısıtıcı göbeğinin ısı yaymasını ve tıkanmalara neden olmasını engeller. Bu nedenle kalorifer peteği düzenli olarak temizlenmelidir.

Kalorifer Peteklerinde Su Kaçağı Nasıl Önlenebilir?

Petekler birçok evin ihtiyaç duyduğu ısıyı karşılar.  Isıtıcı göbeğinin verimliliğini artırmak ve ısı seviyelerini en üst düzeye çıkarmak için sızıntıları tespit etmek çok önemlidir. Sızdıran ısıtıcı göbeğinin ısı seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, o bölgede ısıyı düzgün bir şekilde dağıtamayacak, bu da ısı ve enerji kaybına neden olacaktır.

 

Günümüz petek temizlik firmalarından yola çıkarak birçok firmanın bu konuda yeterli tecrübeye sahip olmadığı ortaya çıkmaktadır. Manisa petek temizleme servisimiz petek temizliği alanında birçok firmadan daha kaliteli petek temizleme hizmeti sunmaktadır ancak bu işi yapan diğer birçok firmaya göre daha cazip petek temizliği hizmeti vermektedir.

Petek Temizleme Ne Zamanlar Yapılır?

 

Petek vanadan su sızdığını görüyorsanız ve bu sızan su paslıysa, aynı şartlara rağmen diğer komşularınızdan daha fazla fatura ödüyorsanız petek temizliğine ihtiyacınız vardır demektir. Peteğin kısmi veya yavaş ısınma sorunları varsa, istasyon vagonu beklenmedik bir ses çıkarıyorsa ve hata sabit durumdaysa, Düzenli kazan bakımına rağmen hala yeterli ısıtma verimliliği yoksa Kombi filtreyi çıkarırken toz veya çamurla karşılaşırsanız petek temizliğinin zamanı gelmiş demektir.  Manisa petek temizleme olarak hizmetinizdeyiz.

 

Şehir merkezinde ya da şehirde yaşıyorsanız ve profesyonel tarak temizleme hizmeti veren bir firma yoksa ısıtmasız taraklarınızı evde yukarıda anlatıldığı gibi kendi yönteminizle temizleyebilirim. Bu temizleme yöntemi, mekanik veya kimyasal tarak temizleme yöntemi kadar etkili sonuçlar vermez ancak zor durumlarda hiç temizlememekten kesinlikle daha iyidir.

 

Petek Temizliği Nasıl Yapılması Gerekir?

 

Petek temizliği petek üzerinde oluşan kir ve kalıntıların ısıtma sisteminden uzaklaştırılması işlemidir. Bu durum zamanla bal peteğinin içinde biriken çamur, kireç, balçık ve korozyon kalıntıları ile meydana gelir ve bu da daha düşük ısıtma verimliliği ve daha yüksek elektrik faturaları ile sonuçlanır. Petek temizliği sırasında petek kanalı içindeki su sirkülasyonu ve ısı transfer hızı artar.

 

Kirleticileri (kireç, çamur, çamur) ısıtma sisteminden uzaklaştırarak sistemdeki su akışı daha homojen ve daha verimli hale gelir. Artan verimlilik ile yakıt tasarrufu ve ısıtma çıkışı %20 ila %30 arasında artacaktır. Sürekli kullanılan petekli kazanlar ve kombiler uzun süreli bakım ve temizlik gerektirir. Doğalgaz ve ısıtma sistemlerinde ortamın ısıtılması için doğru sıcaklığın sağlanması çok önemlidir. Manisa petek temizleme firması olarak hizmetinizdeyiz. Soğuk kış mevsiminde yaşadığımız evleri petek sayesinde ısıtıyoruz. Ancak zamanla radyatörlerin verimi düşer ve yaşadığımız alan zamanla ısınmaz. Bunun tek nedeni peteklerin düzenli bakım ve temizliğinin yapılmamasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99