Bacalı ve Hermetik Kombi Farkları Neler?

0 30

Bacalı kombi ortam havasını kullanan kombi türlerinden biridir. Binanın ortak bacasına bağlı olarak monte işlemi yapılmaktadır. Hava akışı içinde bulunan farklı parçalar işe olmaktadır. Günümüzde eski kombi türleri arasında yer almaktadır. Parça üzerinde oluşan sorunlar fiyat farklılığı nedeniyle bu tür eski kombilerin kullanım oranlarının azalmasına neden olmuştur. Yoğuşmalı kombilerin piyasada geniş yer bulması üzerine bacalı kombi üretimi durdurulmuştur.

Hermetik kombi ise binada bulunan bacakta bağlı olmayarak kendine ait bir gaz çıkış alanı bulunan kombi türleridir. Havalandırma ve hava akışı genel olarak fan adı verilen parça ile sağlanmaktadır. Ortam havasını kullanmadan çalışma sistemine sahip olmaktadır. Fiyat olarak ve kullanış biçimi olarak bacalı kombilere göre daha fazla tercih edilmektedir. Son dönemlerde parçalarının az bulunması ve tamir fiyatlarının da oldukça yüksek olması kullanım alanlarını kısıtlamaya başlamıştır.

Bacalı ve Hermetik Kombi Hakkında Genel Bilgiler

Manisa su tesisatçısı bacalı ve Hermetik olarak adlandırılan iki farklı tür de kombinin servis işlemlerini ve tesisat işlemlerini yapmaktadır. Bu tür kombilere günümüzde yerini yeni nesil kombilere bırakmıştır ve zamanla kullanım alanları da, azalmaya başlamıştır. Dayanıklı ve uzun ömürlü kombi türlerinden biridir. Her alanda kullanımı yapılmaktadır. Dezavantajları ise fiyat ve faturanın yüksek gelmesi sorunudur. Manisa tesisatçısı ile oluşacak olan tesisat sorunları ve kombi sorunları için destek almanız oldukça kolaydır. Belirtilen iletişim numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99