Duvar İçindeki Su Sızıntısı Nasıl Önlenir?

0 129

Duvar içindeki su sızıntısı bir süre sonra tüm duvara hatta tüm binaya yayılabilir. Bu da betonun yumuşamasına ve zamanla çürümesine neden olur. Zamanla çürüyen duvarda da rutubet oluşacaktır. Bir binanın tek bir duvarında bile büyük bir rutubet oluşması tüm apartman sakinlerinin hayatını riske sürükler. Bazen sular başka binalardan da gelebilir. Bu çok daha büyük sorunlara yol açacaktır.

Su Sızıntısını Önleme

Robotik kaçak bulma işlemini aslında en iyi tesisatçılar yapsa da kişiler tesisatçı çağırana kadar duvar içerisinde gözlemledikleri su sızıntısını bir süre durdurabilir. Suyun neyden kaynaklı olarak sızıntı yapacağı bilinmediği için her türlü olayı göz önünde bulundurmak gerekir.

Su sızıntısı kişilerin kendi dairelerinden değil de direkt apartmandan geldiği düşünüldüyse binanın ana su vanası kapatılabilir. Bunun yanında su sayacı endeksi de kontrol edilmelidir. 1 gün sonra su sayacı endeksi yeniden kontrol edilmelidir. Eğer arada fark gözlemlendiyse, dairenin tesisat sisteminde bir sorun olduğu anlaşılır.

Sayaç 2 gece kontrol edildikten sonra herhangi bir fark gözlemlenmediyse lavabo, tuvalet ve sifonun bir süre kullanılmaması gerekir. Eğer bu süre içerisinde duvardaki su sızıntısı azaldıysa sorun banyodan gelmektedir.

Duvardaki su sızıntısı kombiden dolayı da olabilir. Özellikle ne kadar çok yansa da ısı vermeyen petekler var ise su sızıntısı olduğu anlaşılır. Manisa tesisatçı ile irtibata geçerek suyun nereden sızdığı bir an önce anlaşılmalıdır. Böylece tamiri yapılarak daha kötü sonuçlar engellenmiş olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99