Boru Tamiri İçin Önemli Belirtiler

0 80

Düşük su basıncından kötü kokulara ve gizli sızıntılara kadar, boru tamirine ihtiyacınız olup olmadığını tesisatta meydana gelen sorunları dikkatli şekilde takip edebilirsiniz. Tesisat sorunları özellikle çok büyümeden müdahale edildiğinde kolay şekilde çözülebilir.

1) Kanalizasyon Kokusu

Kanalizasyon kokusu tipik olarak kükürt veya çürük yumurta gibi kokar. Şimdi, evinizde doğal gaz kullanıyorsanız, kükürt kokusu aslında bir gaz kaçağı anlamına gelebilir, bu da hemen acil tesisatçıyı aramanız gerektiği anlamına gelir. Ancak gaz kaçağı yoksa ana kanalizasyon hattında sorun var demektir. Bir tıkanıklık, çeşitli kaynaklardan kopmuş bir boru veya başka bir sorun olabilir. Tesisat uzmanınızı arayın.

2) Yavaş Boşaltma

Yavaş boşaltma, zamanla enkaz birikmesinden kaynaklanabilir. Bu genellikle borularınızın profesyonel bir tesisatçı tarafından temizlenmesi gerektiği anlamına gelir. Yavaş boşaltma aniden ortaya çıktıysa, temizlenmesi gereken yeni bir tıkanıklık olabilir. Yavaş boşaltma, ana kanalizasyon hattında bir sorun olduğunu da gösterebilir.

3) Gürültüler

Borularınızda sorun olduğunu gösteren bir diğer sorun da gurultulu sestir. Çamaşır makineniz, tuvaletiniz veya mutfak lavabonuz gibi herhangi bir giderden gurultu sesleri gelebilir. Duş alırken tuvaletten guruldama yaygın bir işarettir. Temel olarak, gurultu sesi borularınızın hava aramasından kaynaklanır. Su evinize dökülebilir veya taşabilir.

4) Su Basınç Problemi

Güzel bir duş almaya çalışırken düşük su basıncı olması hoş bir sorun değildir. Ancak, çok yaygın bir sorundur. Düşük su basıncı pek çok nedenden olabilir. Bu durum, sıhhi tesisat uzmanınızı gerektirir.

Bu ve benzeri sorunları ortadan kaldırmak için Manisa tesisatçı ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99