Pisuvar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

0 170

Pisuvar tıkanıklığı önemli sorunlar yaratabilir. Lavabo ve tuvalet tıkanıklıklarına göre de farklı yapıdadır. Bu tıkanıklığın önemli sebeplerden bir tanesi kireçlenmedir. Kireçlenme yüzünden tıkanmış olan pisuvarlar lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile sağlıklı sonuçlar vermez.

Pisuvarda tıkanıklık nedenleri farklı etmenlere bağlıdır. Normal tıklar bu eşyalara atılmadığı için atıklardan kaynaklı olarak tıkanıklık görülmez. En büyük tıkanıklık nedeni ise kireçlenmedir. Aynı zamanda ana hat tıkanıklıkları da neden olabilir.

Tıkalı pisuvar açmak için öncelikle kireç çözücü kimyasallar kullanılmaktadır. Fakat yakın mesafedeki kireçleri bu kimyasallar çözdüğü için verimli bir sonuç isteniyorsa daha farklı yöntemler denenir. Bunun için Manisa su tesisatçısı yardımıyla pisuvar taşını yerinden sökerek kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol sağlanır.

Tıkanıklığın nedeni kameralı cihazlar ile tespit edildikten sonra bulunduğu mesafe de belirlenir ve tıkanıklık açma makinesi ile tıkanıklık açılır. Tıkanıklık açma makinesinin farklı başlıkları olduğu için büyük tıkanıklıklar için de verimli sonuçlar alınmaktadır.

Bazı pisuvar türlerinde sensör olduğu için de müdahalenin mutlaka profesyonel şekilde yapılması gerekir. Aynı zamanda tıkanıklığın giderilmesi için pisuvar taşı da yerinden sökülmelidir. Ana hat tıkanıklığı için bazı durumlarda taşma meydana gelebilir. Bu türden durumlarda da tıkanıklığa müdahale edilebilmesi için en yakın tuvalet veya klozetten müdahale gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99