Su Tesisatı Nasıl Döşenir?

0 19

Su tesisatı döşeme bir yapıyı, konutu meydana getirirken gerekli olan temel taşlardandır. Su kullanımını sağlayabilmek için su tesisatı yapılmalıdır. Su tesisatı temiz suyun kaynaktan çıkması ile birlikte su borularının yardımı ile binalarda kullanılabilmesini sağlamaktadır. Borular binaya yerleştirilmekte ve bu sayede akış sağlanabilmektedir. Aynı şekilde atık olan suların da doğaya geri gönderilmesi için su tesisatı kullanılmaktadır.

Su tesisatı kurulumu profesyonel eller ile birlikte sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmekte, sorunsuz kullanım sağlanmaktadır. Yapılabilecek yanlışlar ile birlikte ciddi problemler yaşanabilmektedir. Son derece teferruatlı bir iş olmaktadır.

Su Tesisatı Döşeme Aşamaları

Su kullanımı için su tesisatının döşenmesi gerekmektedir. İç tesisat, beslenme borusu döşemesi, su sayacının takılması aşamaları ile tesisat süreci tamamlanmaktadır. İç tesisat aşamalarında boruların döşemesi yapılmaktadır. Merkezden evlere suyun geçişini sağlayacak olan sistem kurulmaktadır. Boruların kalitesi ve yapılan şilemlerde detaycı olmak, estetik bir şekilde döşemek son derece önem kazanmaktadır.

Beslenme borusu döşenmesi aşamaları ise temel kaynaktan suyun çekilmesidir. Bir nevi priz hattı gibidir. Bu döşemeler ise yer altından gerçekleştirilmektedir. Bu alanlarda plastik borular tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Son aşama olan su sayacı ise kullanımı ölçmek için gereklidir. Su kullanımı metreküp cinsinden hesaplanmakta ve bu şekilde fiyatlandırılmaktadır. Su sayacı üzerinde vana, musluk ve saat yer almaktadır.

Manisa su tesisatçısı ile birlikte en uygun şekilde su tesisatı hizmetleri elde edilebilecektir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99