Sıhhi Tesisatta En Sık Görülen Sorunlar Neler?

0 62

Sıhhi tesisat sorunları nedeniyle daha kötü problemlerle karşılaşmak mümkündür. Çünkü sıhhi tesisat bir binanın temelini oluşturan bir tesisattır. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığı zaman binanın temeli baştan kırılıp onarımı yapılması zorunda kalınabilir. Bu da genelde sıhhi tesisat sırasında oluşabilecek sorunları umursamayan tesisatçı ve kullanılan malzemelerin kalitesiz olmasından kaynaklana bilir.

Sıhhi Tesisat Sorunları

Sıhhi tesisat sorun oluştuğu zaman tamiri ya da onarımı zordur. Bu sebeple tesisat işlemleri sırasında ne kadar dikkatli işlemler yapılırsa o tesisat o kadar sağlam olacaktır. Sıhhi tesisat sorunları yüzünden bazen sadece bir bina değil bir sokak problem yaşayabilir. Tamir ve onarım işlemleri de sorunların büyüklüğüne göre değişeceği için insanların hayat kalitesini düşürür.

Sıhhi tesisattaki sorunlar şu şekildedir;

  • Oluşan sorunlar sonucun temiz olan suyun binadaki hiçbir daireye ulaşamaması görülebilir.
  • Aygıtların sayılarına göre suyun basıncını ve suyun miktarını ayarlayamaması gibi sorunlarla karşılaşılabilir.
  • Tesisat borularından akan pis suların insanların sağlığına zarar vermemesi için direkt kanalizasyon sistemine akması gerekirken, oluşan sorunlarda binanın içerisinde kalarak insanları tehlikeye sokabilir.
  • Tesisat borularının kalite standartlarına uygun olarak seçilmemesi sonucunda sistemde esnemeler görülebilir. Böylece borularda çatlaklar meydana gelebilir.
  • Borulardaki esnemeler sonucunda oluşan çatlaklar da binaya bir koku yayar. Böylece binayı böcekler basabilir.

Manisa tesisatçısı çıkabilecek sorunları önceden tahmin ettiği için gerekli ekipmanlar ile sıhhi tesisatın olduğu bölgeye gelir ve hiç zaman kaybetmeden onarım işlemlerine başlatır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99