Tuvalet Kağıdı Klozeti Tıkar mı?

0 142

Tuvalet tıkanıklığı hem evler hem de işyerleri için sık yaşanan bir durumdur. Bu durumun yaşanmasında ise en önemli etmen tuvaletin içine atılan yabancı cisimlerdir. Yabancı cisimlerin başında ise tuvalet kağıdı gelmektedir. Özellikle hatalı pimaş döşemesi mevcutsa tuvalet kağıtları klozetin tıkanmasına yol açar.

Tuvalet kağıdı klozeti tıkar mı sorusu tek bir yanıt ile cevaplanmaz. Çünkü tesisat açısından sorunsuz olan yerlerde tıkanıklık daha az görülebilir. Bunun yanında tuvalet kağıdının kullanım sıklığı ve türü de tıkanıklık açısından önemlidir. Tuvalet kağıtları üretilirken su ile temasta parçalanacak şekilde üretilmektedir. Bu yüzden kaliteli tuvalet kağıtları, suda çözündüğünden kolayca tuvaleti tıkamaz. Ancak çok sık klozete tuvalet kağıdı atılıyorsa bu durumda kalitesi ne olursa olsun tıkanıklığa yol açabilir.

Bunun yanında tuvalete peçete atmak giderin tıkanması için etkilidir. Çünkü peçeteler tuvalet kağıtları gibi çabuk eriyen yapıda değildir. Bu da pimaş borusu içinde çözülmeden takılı kalacağı ve zamanla da giderin tıkanabileceği anlamına gelmektedir.

Bu yüzden tuvaletin sorunsuz çalışmasını sağlamak açısından tuvalet kağıdı ve özellikle peçete veya ıslak mendil gibi parçaları atmamaya özen göstermeniz gerekiyor. Eğer bu özen gösterilmemiş ve tuvalette tıkanıklık meydana geldiyse Manisa su tesisatçısı ile tıkanıklığın kolay şekilde giderilmesini ve tekrar sorunsuz kullanımın mümkün olmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99