Gömme Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılmalı?

0 123

Gömme rezervuar tuvaletlerin temizlenmesi için içerisinde su bulunan bir araç olan rezervuarın çeşitlerinden biridir. Rezervuar tuvaletlerin arkasında bulunan bir mekanizmadır. Mekanizmanın tuşuna basıldığı zaman ya da ipinin çekildiği zaman tuvalete su bırakılır. Rezervuarlar önceden açık bir şekilde banyonun içerisinde görülürdü. Fakat son dönemlerde gömme rezervuar daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Gömme Rezervuar Tamiri

Gömme rezervuarların kontrol panelinde ya da iç takımında arızalanmalar meydana gelebilir. Genelde gömme rezervuar kullanan kişiler lavabonun su kaçırdığını söyler. Bu da genel olarak yalıtım kısmından kaynaklanır. Yalıtım da tespit edilen sorunun çözümü de kısa ve basit bir şekilde çöze çözebilmektedir.

Gömme rezervuar tamiri için bir tesisatçıya ulaşmadan önce yapılması gereken bazı çözüm yöntemleri bulunur. İlk olarak gömme rezervuarın kumanda panelinin sökülmesi gerekmektedir. Bunu iki elle tutarak sağa sola çekerek gerçekleştirilebilir. Eğer sağa sola hareket etmiyor ise yukarı aşağı hareket edilerek bir boşluk bulunacaktır. Bulunan boşlukta panelin çekilmesi gerekmektedir.

Panel çekindik söküldükten sonra rezervuarın içerisinde bir çerçeve görülecektir. Çerçevenin sağında ve solunda vidalar bulunmaktadır. Buradaki vidaların yeni vidalar ile değişmesi gerekmektedir. Vidalar tornavida yardımıyla çıkartılabilir. Eğer burada koruma kapağı görülüyor ise tırnak sınırından tutarak dikkatli bir şekilde sağa sola çekmek gerekir. Burada kırmamaya dikkat edilmelidir. Koruma kapağı tamamen çıkarıldıktan sonra bir adet vana görülecektir. Bu vana tamamen kapatılmalıdır. Vana kapatılırken sorun yaşanıyor ise çok büyük ihtimalle burada bir sıkıntı vardır. Eğer vana tamamen kapandıysa ve hala su akmaya devam ediyorsa çok büyük ihtimalle gömme rezervuarda bir sorun vardır. Vana tamamen kapatıldıktan sonra su anında kesildiyse eğer gömme rezervuarın dolum kısmında bir sorun vardır.

Vana kapatıldıktan sonra Manisa su tesisatçısı ile irtibata geçilerek su sızıntısının tamamen önlenmesi tamirlere başlanmalıdır. Yukarıdaki işlemler yapılamazsa zaman kaybetmeden tesisatçıyla iletişime geçilmelidir. Çünkü tuvaletin sürekli su sızdırması bir süre sonra taşmaya sebep olacaktır. Manisa su tesisatçısının deneyimli ekibi bir an önce lavabonun sorununu tespit eder ve tamir etmeye başlar. Tamir sırasında kullanılan araçların ve malzemelerin kalitesi sayesinde gömme rezervuarda sıkıntılar gözlemlenmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99