Manisa Su Kaçağı Tespiti

0 69

Manisa su kaçağı tespiti için hizmetinizdeyiz. Evinizdeki veya ofisinizdeki sızıntıları tespit etmenin birçok yolu vardır. Teknoloji ilerledikçe, hataları hızlı bulabilir ve düzeltebilirsiniz. Bazı sızıntılar çıplak gözle görülebilir. Bununla birlikte, çoğu sızıntı görsel olarak tespit edilemez. Bu durumda bazı teknik cihazlar kullanılır. Bağlantılarda ve valflerde küçük sızıntılar ve gözle görülemeyen sorunlar meydana gelebilir. Evinizde veya şirketinizde birden fazla sıhhi tesisat sistemi var. Bunlar saf su sistemleri, kanalizasyon sistemleri ve doğal gaz sistemleridir. Bu kurulumlar ayrıca bireysel sorunlara da neden olabilir. Sızıntıların maddi hasara neden olmadan tespit edilmesi ve onarılması gerekir. Manisa su kaçağı tespiti için Manisa da bulunan usta, sorunları kısa sürede çözmek için kaçak tespitinde en son teknolojiyi kullanıyor.

 

Temiz Bir Boru Sızıntısını Nasıl Bulanabilir?

 

Şirket personeli, keşif amacıyla hizmet verilen müşterinin evine veya ofisine gitmelidir. Su kaçağı tespit ederken şikâyetinizi dinliyor ve görsel olarak tespit ediyoruz. Bir sızıntıyı nasıl bulacağınızı planlayın. Saf su tesisatının hava sızdırmazlık kontrolü bir basınç testi ile yapılır. Manisa su kaçağı tespiti için hizmetinizdeyiz. Basınç testinden önce hattaki tüm vanaların kapalı olduğundan emin olun. Test pompası bir noktadan saf su sistemine bağlanır. Ardından sisteme 10-15 bar aralığında bir basınç verilir.

 

Saf su ekipmanına basınç uygulanırsa ve ekipmanda kaçak varsa basınç düşer. Uygulanan basınçta herhangi bir değişiklik gözlenmiyorsa kaçak yok demektir. Kanalizasyon ekipmanları ve doğalgaz ekipmanları, kaçak tespiti başlatılmalıdır. Binanızda veya evinizde sıcak su temin ekipmanı varsa, sıcak su temin ekipmanını da aynı prosedürde kurmanız gerekir. Bir sızıntı tespit edilirse, bekletilmeden onarılması gerekir. Bu sızıntı onarılmadığında kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Kanalizasyon Kaçağı Nasıl Bulunur?

 

Saf su sistemi muayenesinde herhangi bir sorun yoksa atık su sistemini çalıştırın. Kanalizasyon sızıntılarını tespit etmenin farklı yolları da vardır. Sızıntılar deneyimli personel tarafından tespit edilebilir. Manisa su kaçağı tespiti için hizmetinizdeyiz. Drenaj tesisinde kanalizasyon kamerası ile drenaj borusu kontrol edilir. Kamera, sızıntıları tespit etmek için kanalizasyon sisteminin tüm çıkışlarından tetiklenir. Boruda yırtılma, çatlak, delinme, conta düşmesi ve ters ön yükleme gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar kamerada görüntülenecektir. Arızayı tespit ettikten sonra gerekli hazırlıkları yapmanız ve onarım işlemine başlamanız gerekir. Kanalizasyon sistemlerindeki sızıntılar insan sağlığını ve çevreyi tehlikeye atabilir. Bu nedenle, hızlı sızıntı arama

 

 

Doğalgaz Tesisinde Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

 

Doğal gaz sistemlerindeki sızıntılar büyük sorunlara neden olabilir. Herkes evde ve işte doğal gaz kullanır. Evinizde kural olarak klasik ısıtma sistemi kullanılmaktadır. Bu yükleme ile oluşabilecek sorunlar çeşitli sorunlara neden olabilir. Sorun faturayı ve çevreyi etkiler. Ayrıca can veya mal kaybına yol açabilecek sorunlar ortaya çıkabilir. Sızıntıları tespit ederek kötü sonuçların önüne geçmeniz gerekir. Manisa su kaçağı tespiti için hizmetinizdeyiz. İstasyon vagonunun çıkışından su geldiğinde, istasyon vagonunun alt, yan ve borularından su çıkması kaçınılmazdır. Kazan basıncı düşebilir. Su basıncı yetersiz ise, kazan duracaktır. İstasyon vagonunu açık ve kapalı tutmak onu bile yakabilir. Isınma, faturaya yansıyan daha fazla enerji tüketir.

Sızıntı tespit edilip onarılana kadar sorun çözülmeyecektir. Sızıntı tespiti, özel ekipman kullanılarak gerçekleştirilir. Doğalgaz sistemlerindeki kaçaklar için termal kameralar kullanılmaktadır. Kızılötesi kamera, kurulum yüzeyindeki sıcak suyu algılayabilir. Bazı durumlarda kaçak tespiti görsel olarak yapılabilmektedir. Ancak yeraltı borularındaki kaçaklar kızılötesi kameralar yardımıyla tespit edilmelidir. Akustik dinleme cihazları da kullanılmaktadır. Manisa su kaçağı tespiti için hizmetinizdeyiz. Bir sızıntının yerini tespit ederken, insan kulağının duyamayacağı bir gürültü elde etmek için akustik bir dinleme cihazı kullanın. Bu sayede sızıntının yeri tespit edilip onarılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99