Evinizin Düşük Su Basıncının Nedenleri

0 41

Bir evde bulunan tüm hizmetlerden en önemlileri şüphesiz su ve elektriktir. Bu nedenle, ikisinden birinde bir şeylerin ters gitmesi kesinlikle bir endişe nedenidir. Düşük su basıncı, suya erişimi olmamasına kıyasla önemsiz görünebilir. Ancak, onu kendi haline bırakırsanız ve altta yatan neden bulunmazsa, sorun hızla büyüyebilir ve kontrolden çıkabilir. En kötü senaryoda, başlangıçta kolay bir çözüm olan masraflı onarımlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Elbette düşük su basıncına neden olan sorunun çözümü de kolay olabilir. Bu nedenle, bunun acil ve basit nedenlerini ayırt etmenize yardımcı olmak için evinizin su basıncının düşük olmasının nedenlerinin bir listesini hazırladık.

Arızalı Armatürleriniz Olabilir

Evinizin bir bölümünde su basıncının düştüğünü ancak geri kalanında hala iyi çalıştığını fark ederseniz, hatalı armatürlerle uğraşıyor olabilirsiniz. Neyse ki, bu, evinizin düşük su basıncına sahip olmasının nedenleri arasında en kolay çözümlerden biridir. Bu senaryoda üç olası neden vardır.

İlk olarak, armatürlerinizin su götüren borularla bağlantılarında bir sorun olabilir. Bu durumda, düzeltme, sorunu bulmak ve bağlantıları düzgün bir şekilde yeniden yapmak gerekir. Armatürleri kendiniz kurduysanız bu sorun ortaya çıkabilir.

İkincisi, tıkanma veya korozyon ile ilgili sorunlar olabilir. Musluklar ve duş başlıkları bundan oldukça sık etkilenmektedir.

Üçüncüsü, sert suya sahip olma sorunuyla karşı karşıya olabilirsiniz. Bu tür suyun taşıdığı mineraller, onu kullanan veya tüketen kişilere hiçbir şekilde zarar vermese de birikerek su akışını engelleyebilir. Bunun en yaygın örneği, sert suyunuz varsa genellikle ilk ciddi şekilde etkilenen duş başlıklarıdır.

Manisa Tesisatçı yardımı ile hızlı şekilde musluklardan gelen düşük su basıncına hemen çözüm bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99