Manisa Gider Açma

0 12

Gider tıkanıklığı, su ve atıkların biriken kalıntılar nedeniyle tesisat sisteminizden serbestçe geçemediği durumlarda meydana gelir. Bu birikim, diğer şeylerin yanı sıra saç, sabun köpüğü, yiyecek parçacıkları ve yağ içerebilir. Bebek mendilleri ve hijyenik ürünler gibi uygun olmayan maddelerin tuvalete atılması da tıkanmaya neden olabilir. Ayrıca, ağaç kökleri yeraltı borularına nüfuz edebilir, kırık borular çökebilir ve tıkanıklık yaratabilir ve yanlış boru tesisatı durgun suya ve tıkanıklıklara neden olabilir.

Bir drenaj tıkanıklığının belirtileri, konumuna ve şiddetine bağlı olarak farklılık gösterebilir. İşaretler arasında yavaş drenaj, hoş olmayan kokular, guruldama sesleri ve lavabolarda, duşlarda, küvetlerde ve tuvaletlerde su birikintileri yer alabilir. Bu işaretlerden herhangi birini tespit ederseniz, sıhhi tesisat sisteminize daha fazla zarar gelmesini önlemek için sorunu derhal ele almanız önemlidir.

Gider tıkanıklıklarını önlemek için atıkları düzgün bir şekilde bertaraf etmek önemlidir. Uygun olmayan maddeleri tuvalete atmaktan kaçının ve bunun yerine çöpe atın. Ayrıca, yağ ve yiyecek parçacıklarını lavabo yerine çöpe atın. Düzenli gider temizliği de borulardaki birikinti ve kalıntıları gidererek tıkanmaları önlemeye yardımcı olabilir. Profesyonel tesisat denetimleri de gider tıkanıklıklarına yol açabilecek altta yatan sorunları belirleyebilir ve ele alabilir.

Gider Nasıl Temizlenir?

Tıkanmış bir gider, her ev sahibi için sinir bozucu ve tatsız bir deneyim olabilir. Neyse ki, gider temizliği birkaç ev eşyası ile yapılabilecek basit bir iştir. İşte bir giderin nasıl temizleneceği:

Gider Açma işleminin en basit ve en etkili yoludur. Bir tencere su kaynatın ve dikkatlice giderden aşağı dökün. Sıcak su, tıkanmaya neden olabilecek yağ ve diğer kalıntıları çözebilir.

Tuz ve kabartma tozu da kullanabilirsiniz. Bu yöntem küçük tıkanıklıklar için kullanılabilir. 1/2 fincan tuz ile 1/2 fincan karbonatı karıştırın ve giderden aşağı dökün. Birkaç saat veya gece boyunca bekletin, ardından gideri sıcak suyla yıkayın.

Piston, tuvalet ve lavabolardaki tıkanıklıkları gidermek için harika bir araçtır. Pistonu giderin üzerine yerleştirin ve emme oluşturmak için hızlıca aşağı ve yukarı itin. Tıkanıklık giderilene kadar bu işlemi birkaç kez tekrarlayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99