Tesisat ve Yalıtım

Tesisat ve yalıtım hakkında bilinmeyenler...

0 30

Evin, okulun, iş yerinin en önemli unsurlarından birisi de tesisat ve yalıtımdır. Tesisat ve yalıtım hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar burada!

Manisa tesisat olarak bir çok tesisat konusunda destek ve bilgi birikimi ile sizlerin yanındayız. Bugünkü konumuzda ise evimizde büyük bir öneme sahip olan tesisatlar hakkında Yalıtım konusundan bahsedeceğim. Yalıtım kelime anlamı olarak bir maddenin etrafını farklı bir madde ile kaplanarak daha güçlü ve Dayanıklı bir madde elde etmeyi temel alır. Tesisatlar da kullanılan borular, vanalar gibi birçok araç kullanılmakta bu araçların kullanılması ve kaliteli malzemeler seçilmesi de bir hayli önem taşımakta. Kaliteli malzeme kullanılması, düzgün yerleşimi gibi hususlar göz önüne alındığında olası bir kaçak ya da verim kaybını önlemek için tesisatlara yalıtım yaparız. Bu yalıtımlar Aktarım için kullanılan borular ya da diğer nesnelere eklenerek dayanıklılığı arttırmaya ve daha uzun kullanım ömürleri için gerekli ve önerilir bir husustur.

Genel olarak yalıtımlar doğalgaz sistemleri ile ilgili yapılmaktadır. Bilindiği üzere evlerimizde kullanmış olduğumuz sistemlerde temel unsur Kombi tarafından üretilen sıcak su Borular yardımı ile peteklerde gezdirilir. Bu gezdirme sırasında Petekler ve Su arasında ısı alışverişi olur ve petekler ısınmış olur. Bu ısınma evimizdeki hava ile ısı alışverişi yaparak ortamın ısınmasını sağlar. Borular yardımı ile aktarılan tesisatımızda Kaliteli borular kullanmak ekstra bir tesisat ve yalıtım gerek duyulmayacaktır. Sebebi ise ev ortamında ısı alışverişi ortam ile yapılacağından dolayı Isı kaybı ortamda oluşmaz. Ancak boruların dış mekanlardan geçirilmesi ya da farklı bir ortam da bulunması sırasında Isı kaybı oluşmaması için yalıtım yapılması önerilir. Hem kayıp olmaması hem de dayanıklı olması açısından kullanılan bu yöntem kullanılan materyaller.

tesisat-ve-yalitim

Tesisat ve Yalıtım Nasıl Olmalıdır?

Tesisat ve yalıtım nasıl olmalıdır sorusuna da hızlıca yanıt verelim. Kauçuk izocam, metal spiral ve ısıya Dayanıklı Termal kablolar tercih edilmektedir. Bu sayede kullanılan malzeme kalitesi ve Yalıtım malzemeleri ile bir arada olması Uzun yıllar sorunsuz kullanımı sağlar. Örnek olarak  uzun bir Elektrik tesisatında kablonun geçeceği ortamlarda büyük ısı değişimleri mevcuttur. Çok yüksek ısılardan geçen kablo erimesi ve Isınma sorunu olmaması için kauçuk ve ısıya dayanıklı Kablo kullanılması gerekmektedir. Eğer doğru kablo ve yalıtım malzemesi kullanılmaması durumunda kabloda kullanım sonucunda ısınmalar ve erimeler oluşacaktır. Önemli bir tesisat olan elektrik tesisatında böyle bir sorun oluşması durumunda kısa devreler ve daha da büyük sorunlar ortaya çıkacaktır.

Kaliteli ve dayanıklı malzemeler uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlayan bu işlemler için bizden destek alabilir ya da bilgi bankamız aracılığı ile faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Detaylı olarak bütün tesisat bilgilerini içeren Bilgi bankamız sayesinde Tesisat ile ilgili sorunlarınızı araştırabilir ve daha fazla detay için bize ulaşarak çözüme kavuşturabiliriz. Ev kullanıcılarının yalıtım konusunda pek ihtiyacı olmayacaktır. Büyük ortamlar ve dış mekanlarda geçirilen borular için yalıtım yapılmalıdır. Eğer sizin de evinizde yalıtım ve tesisat konusunda desteğe ihtiyacınız olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99