Pis Su Tesisatında Kaçak Nasıl Tespit Edilir?

0 10

Pis su tesisatında kaçak nasıl tespit edilir sorusu önemli bir soru olarak öne çıkıyor. Her ne kadar gözden kaçıyor olsa da pis su tesisatında da kaçak meydana gelebilir. Eğer kaçak kalorifer veya sıcak su tesisatından kaynaklanmıyorsa bu durumda pis su tesisatını kontrol etmelisiniz.

Pis su tesisatını kontrol etmek için çok fazla olanağınız bulunmuyor. Çünkü bu tesisat duvar içlerinde kaldığı için profesyonel çözümler ile tespit edilecektir. Bunun için kameralı kaçak bulma gibi yöntemler uygulanmalıdır. Manisa su tesisatçısı sayesinde pis su tesisatında meydana gelen kaçak hızlı şekilde tespit ediliyor.

Plastik Su Borularının Su Sızdırma Nedenleri

Plastik su borularının su sızdırma nedenleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Sızdırma sağlamak amacıyla koyulan contaların eskimesi ve işlevlerini yerine getirmiyor oluşları,
  • Bina duvar veya zemininde meydana gelen çöküşlerden ötürü boruların hasar görmesi,
  • Fabrikadan çıkışlı olarak hatalı olarak kullanılması,
  • Boru eklem kaynatma işlemlerinin yanlış uygulanması ve sonucunda boruda küçük deliklerin oluşması temel su sızdırma nedenleri arasında bulunmaktadır.

Sızıntının meydana geldiği tesisat yapısı ve sızdırma noktasına bağlı olacak şekilde kırmadan işlem yapılabilmektedir. Kırmadan kaçak tespiti sayesinde meydana gelen sızıntıları kolay şekilde önlemek mümkündür. Ancak bu durumun sorunsuz gerçekleşmesi için mutlaka profesyonel tesisatçı yardımının alınması gerekir. Bu sayede kısa sürede çözüm sağlanacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99