Alaturka Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

0 24

Alaturka tuvalet gider borusunun tıkanmasının nedenleri genelde su içerisinde erimeyen katı maddelerin atılması sonucunda gözlemlenir. Örneğin peçete, kıl, saç gibi maddeler sürekli olarak gidere atılırsa bir süre sonra sıkışıklıklar oluşur ve gider borusu tıkanabilir. Bu da bir süre sonra alaturka tuvaleti tamamen kullanılmaz hale getirir.

Alaturka Tuvalet Açma Yolları

Alaturka tuvalet tıkanıklığı alternatif yöntemlerle evde açılabilir. Tuvalet pompası yardımıyla gider bölgesine baskı uygulanarak tıkanıklığın açılması mümkündür. Bir sopa ya da ince bir metal çubuk yardımıyla gidere baskı uygulandığı zaman tıkanıklığı iterek tıkanıklık açılabilir. Marketlerden alınabilecek kimyasal maddeler gidere döküldüğü zaman da tıkanıklık açılabilir. Fakat bu yöntemler alternatif oldukları için bir süre sonra yeniden tıkanıklık oluşur. Çünkü giderin etrafında asıl tıkanıklığa neden olan maddeler bu yöntemlerle temizlenmez.

Profesyonel bir ekip ile çalışıldığı zaman alaturka tuvaletler kırılmadan gider borularında oluşan tıkanıklıkları açmak mümkündür. Giderlerdeki tıkanıklığı etrafa hiçbir şekilde zarar vermeden açan kameralı görüntüleme cihazından faydalanmaktadır. Görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın neden oluştuğu ve büyüklüğü tespit edilebilir. Bu bilgilere göre de hemen temizleme işlemlerine başlatılır. Tıkanıklığın temel nedeni olan kireçlenme ve borulara yapışan maddeler de temizlenir. Bu işlem aynı zamanda oldukça kısa sürer.

Manisa tesisatçı da kameralı görüntüleme cihazı ile çok kısa bir süre içerisinde tıkanıklığı giderir. İyice temizlenen gider boruları ise çok uzun yıllar boyunca yeniden tıkanmaz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99