Etkili Su Tasarrufu İçin Yapılacaklar

0 22

Su tasarrufu sayesinde aylık ve yıllık sürelerde önemli tasarruflar yapma imkânınız bulunuyor. Bu yüzden faturalarınız yüksek geliyorsa nasıl su tasarrufu yapacağınızı öğrenerek fatura fiyatlarınızı düşürebilirsiniz.

Sızıntı Tespitini Programlayın

Su tasarrufu yapmaya çalışsalar da çalışmasalar da, daha fazla insanın bunu evleri için yapmasını bilmesi gerekiyor. Evlerde genellikle aylarca hatta yıllarca fark edilmeyen, suyu israf eden ve yavaş ama ciddi yapısal hasara neden olan gizli sızıntılar vardır. Sık sık yüksek su faturalarının arkasındaki ana nedenin tespit edilmemiş sızıntılar olduğunu ve bunları bulmanın ve düzeltmenin en iyi yolunun, profesyonel

Düşük Akış Armatürleri Kurun

Evinizde on yıldan eski birkaç musluk, duş başlığı ve tuvalet var mı? O zaman, modern düşük akışlı versiyonlara kıyasla, onları her kullandığınızda muhtemelen suyu boşa harcıyorlar. Eski bir tuvaleti tek başına düşük akışlı veya çift sifonlu bir modelle değiştirmek binlerce litre tasarruf sağlayabilir.

Şunu düşünün: eski tuvaletler sifon başına 5 litreden fazla su kullanabilirken, düşük akışlı modeller sifon başına yaklaşık 2 litre su kullanır. Evinizde en çok suyu kullanan cihazdan en az %50 su tasarrufu elde etmiş olursunuz.

Kötü Su Harcama Alışkanlıklarından Kurtulun

  • Dişlerinizi fırçalarken suyu açık tutmak
  • Elde bulaşık yıkarken suyu gereksiz yere akıtmak
  • Duşta beş dakikadan fazla kalmak
  • Bulaşık makinesini tam yükten daha az çalıştırmak
  • Çamaşır makinesini tam yük altında çalıştırma
  • Tuvaleti çöp tenekesi olarak kullanmak (gereksiz sifon çekmek) konularından uzak durmalısınız.

Manisa Tesisat ile hemen iletişime geçerek tesisatta sorun yaratan noktaları tespit edebilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99