Banyo Giderlerinizi Nasıl Korursunuz?

0 37

Serbest akan bir gider her şeyin yolunda olduğunu gösterir. Mutlu bir drenaj, mutlu bir banyo sağlar. Giderinizin düzgün bir şekilde akmasını sağlamak, onu düzgün bir şekilde sürdürmek anlamına gelir. Bunu yapmak için, onu tıkayabileceği veya başka bir şekilde engellenebileceği durumlardan korumanız gerekir.

Tıkanmaları Nasıl Önleyeceğinizi Bilin

Her banyoda iki tip gider vardır: lavabo gideri ve duş gideri. Bu kanalların her ikisi de çok fazla saç, sabun köpüğü ve diğer akıntılarla karşılaşır. Tıkanmaları önlemek için yapabileceğiniz ilk şey , açıklıkları kapatmak için tahliye ızgaralarına yatırım yapmaktır.

Ayrıca her kullanımdan sonra lavaboya biraz sıcak su akıtmalısınız. Bu su, banyo veya temizlik ürünlerinden biriken yağların yıkanmasına yardımcı olacaktır. Lavaboya su ve sabun dışında hiçbir şey atmamaya çalışın. Lavabonuza iyi davranın, ihtiyacınız olduğu gibi çalışacaktır.

Tıkanma Olduğunda Ne Yapacağınızı Bilin

En iyi çabalarınıza rağmen bazen tıkanmalar olur. Bu olduğunda, yapabileceğiniz birkaç şey var. İlk önce, bir pompa alın ve tıkanıklığı çıkarmak için lavaboya daldırmaya çalışın. Aldığınız pompa bu görev için iyi sonuçlar verebilir.

Ayrıca doğrudan gidere sıcak su dökmeyi de deneyebilirsiniz. Bir tencere suyu kaynama noktasına gelene kadar ocakta ısıtın. Su ısınırken, tıkanmış giderin etrafındaki biriken suyu boşaltın. Su yeterince sıcak olduğunda, lavaboya dökün ve bekleyin. Çoğu durumda, ısı tüm tıkanıklıkları çözecek ve su tükenecektir. Her şey temizlenmeden önce bunu birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

Bu yöntemler geçici çözümler sağlayacağı için Manisa Tesisatçı ile iletişime geçerek banyo giderlerinizde oluşan tıkanıkları hızlı şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99