Bulaşık Makinem Neden Boşalmıyor?

0 56

Bulaşık makineleri birkaç farklı nedenden dolayı birkaç farklı yerde tıkanabilir. Bulaşık makinesinin en sık tıkanmasına yol açan etmenler şunlardır;

Hortumlar

Bulaşık makinesinin tahliye hortumunu filtre kısmının yanında bulacaksınız. Bulaşık makinenizin tahliye hortumu ya lavabonuza bağlanır. Bu tüpte zamanla tortu birikir ve tıkanma çamuruna dönüşür.

Hortum tıkanıklıkları hem bulaşık makinenizin hem de bağlı olduğu cihazların performansını etkiler. Boruya bakmak için bir el feneri kullanın. Birikme görürseniz, tıkanıklığı gidermek için temizleyin.

Tıkalı Filtreler

Bulaşık makinenizdeki alt filtreler (karterin yanında), tıkanma durumunda ilk bakmanız gereken yerdir. Bulaşık makinenizin içine karterin yanına bakarsanız, bunlardan ikisini görürsünüz: Büyük bir sepet filtre ve daha küçük bir ağ filtresi. Bulaşık makinenizdeki suyun neredeyse tamamı bu iki filtreden boşalır. İşlem sırasında, bu filtreler bulaşıklarınızdan yıkanan pisliğin çoğunu yakalar ve toplar.

Zamanla, bulaşıklardaki tüm pislikler filtrelerde birikebilir ve bir tıkanıklık oluşturabilir. Bulaşık makinenizin filtrelerini periyodik olarak temizleyerek bu tıkanıklıkları önleyebilirsiniz. Filtreleri elinizle çıkarın ve lavaboda sabunlu suyla yıkayın. Filtreleri değiştirdikten sonra, her şey düzgün şekilde boşalmaya başlamalıdır.

Tesisat Sorunları

Bazen bulaşık makinenizin tahliye olmamasının nedeni bulaşık makinesindeki bir sorun değildir. Evinizin borularında yeterince önemli bir tıkanıklık varsa, evinizin her yerinde su birikmesine neden olabilir. Boşaltma sorunu yaşayan tek şey bulaşık makineniz mi yoksa başka yerlerde de sorun mu yaşıyorsunuz?

Evinizin her yerinde drenaj sorunları yaşıyorsanız, bir uzmana başvurarak borularınızı kontrol etmelisiniz. Sorunu bulduğumuzda, borularınızın ve bulaşık makinenizin tekrar düzgün şekilde çalışmaya başlaması sağlanabilir. Bunun için Manisa Tesisatçı yardımı alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99