Bahçe Musluğum Neden Sızdırıyor?

0 68

Bahçeyi sulamaya gittiğinizde aniden bahçe musluğunuz sızdırmaya başlarsa bu ciddi bir sorun olabilir. Bu duruma neden olan çeşitli etmenler vardır ve bunların ortadan kaldırılması gerekir.

Özellikle sert geçen kışlar sonrasında bahar aylarında tesisatta sızıntı veya patlama yaygın meydana gelir. Bu, bir anda donan suların tesisatta çözülmesi ve ardından da ciddi sorunların oluşmasına yol açar.

Bahçe Musluğundaki Bir Sızıntı Nasıl Giderilir?

Sızdıran bir musluğu onarırken olduğu gibi, bunu düzeltmenin temel yolu oldukça basittir:

İlk olarak, bir anahtarla sapın etrafındaki somunu sıkmayı deneyin. Bazı durumlarda, ihtiyacı olan tek şey budur. Hala sızdırıyorsa, aşağıdaki adımlarla devam edin.

Suyu kapatın. Su kapandığında, kalan suyu boşaltmak için musluğu açın. Musluğun tüm parçalarını dikkatlice sökün ve sökün (her şeyin hangi sırayla girdiğini dikkatlice not edin). Eski veya aşınmış parçaları döndürmek için yeterli basıncı elde etmek için daha ağır bir boru anahtarına ihtiyacınız olabilir – sadece hiçbir şeye zarar vermemeye dikkat edin!

Çatlamış, paslanmış veya kırılmış herhangi bir şey arayın. Valf gövdesinin her iki yanındaki lastik rondelalara özellikle dikkat edin. Çatlamışlarsa veya aşınmışlarsa, muhtemelen sorunun kaynağını bulmuşsunuzdur.

Bu adımlar geçici şekilde bahçe musluğunuzu tamir etmek için yardımcı olabilir ama etkili sonuçlar almak için Manisa tesisatçı ile iletişime geçerek sızıntıyı önleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99