Reglaj Ayarı Niçin Yapılır?

0 36

Reglaj ayarı kalorifer sisteminde kullanılan ve peteklerin eşit bir denge içinde ısınmasını sağlamak için ayarı yapılan yapılardır. Kış aylarında peteklerde ısınmama ve eşit olarak ısının yayılmama sorunu karşısında yapılmaktadır. Başarılı ve eşit ısınma için bu tür ayarların yapılması ve evin her alanına ısının aynı anda ve eşit olarak dağılması gerekmektedir. Reglaj ayarı kalorifer kullanılarak yapılır ve konu ile ilgili herhangi bir bilgi sahibi olmayan kullanıcılar tarafından da araştırılarak yapılmaya çalışılır. Zamanın önde gelen sorunları arasında kış aylarında peteklerin hepsinin eşit ayarda ısınmama sorunu olmaktadır. İlk olarak kombiye en yakın olan petekten başlanarak zamanla en uzağa doğru gidilerek yapılır ve ayar sonrasında peteklerin veriminin arttığı görülür.

Reglaj Ayarı Yapılmasının Önemi ve Genel Bilgileri

Reglaj ayarı yapmak kolay olarak görünen ancak bazı kullanıcılar tarafından yapılamayan işlemlerdir. Tesisatçı aranarak tezat ustası tarafından destek almak da mümkündür. Kombiye yakın konumdaki petekten başlanarak yapılan bu işlemler ile kış aylarında sıcaklıkların her alanda aynı olması sağlanır. Kullanım oranına göre de petek reglaj ayarı yapılır. Ayara rağmen ısınmama sorunu devam eden petekler için tesisat kontrolü ve temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Manisa su tesisatçısı  ile reglaj ayarı daha hızlı ve pratik olarak yapılır. Kalorifer yan kısımlarından bu ayarlar yapılır ve daire inde bütün peteklerde de ısı değişimi fark edilir. Bu ayar kış aylarında odalar arasında oluşan sıcaklık farklarının dengede durması açısından tercih edilmektedir. Verimin ve ısının artmasına ve kaliteli olarak petek kullanımına imkan tanır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99