Manisa Kombi Bakımı

0 34

Manisa kombi bakımı olarak hizmetinizdeyiz. Doğalgazın yaygın olması ile birlikte kombilerde hayatımıza girmiş ve bir parçası haline gelmiştir. Kombinin uzun süreli kullanım için bakımı yapılmalıdır. Kombi bakımının düzenli ve sürekli yapılması gerekmektedir. Kazan bozulursa, bir uzmandan kazanın bakımını yapmasını isteyin. Doğalgazlı kazan bakımının yılda en az bir kez yapılması gereklidir. Enerjiden tasarruf etmek, ısıyı verimli kullanmak, can ve mal güvenliğiniz için kombinizin bakımını düzenli olarak yapmalısınız.

Büyük bir arızanız yoksa bir uzman ekibin kazan onarımı ve bakımı yapması gerekecektir. Sıcak bir kış geçirmek için yapmanız gerekenler ise şunlardır. Kombinize her yıl Manisa kombi bakımı yaptırırsanız, uzun bir kombi ömrü sağlarken enerji tasarrufu yapabilir ve faturalarınızı azaltabilirsiniz. Kombinin yanlış bakımı beklenmedik kazalara neden olabilir. Yaralanma veya maddi hasarla sonuçlanabilecek bir kazayı önlemek için kombinizin bakımını yapmak üzere kombi bakımı için bir kombi teknikerinin sizi aramasını sağlayabilirsiniz.

Kombi Bakım Sıralamaları Nelerdir?

Kombinin bakımını yaparken öncelikle sıcak su ve kalorifer sisteminin yanma durumunu kontrol edilir. Ardından, kazanın gaz sızdırmazlığını kontrol edilir.  Kombi kapağını açarak içini açın ve toz var mı yok mu kontrol edilmelidir. Biriken tozlar iyice temizlenmelidir. Ardından elektrik bağlantıları ve kabloları kontrol edilir. Kombi egzoz fanları düzenli olarak kontrol edilmekte ve temizlenmektedir. Ateşleme iyonizasyon elektrodu incelenmeli ve temizlenmelidir. Üç yollu valf sökülür, temizlenir ve yeniden takılır. Sızdırmazlık cihazlarının fanları sökülmeli ve temizlenmelidir. Temizledikten sonra fanı tekrar takın. Gaz ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Olası arızalardan haberdar olmak ve gerekli önlemleri almak gerekir.

Müşterinin onayı ile Manisa kombi bakımı tarafından tespit edilen arızalı parçaları değiştirerek veya tamir ederek onarımını gerçekleştireceğiz. Kazanın altındaki ısıtma filtresini kontrol edilir ve temizlenir. Temizledikten sonra yeniden kurulur. Aşınmışsa, filtre değiştirilmelidir. Bu işlem sırasında kombiden ilave su tahliye edilir ve basınç 1,5 bara yükseltilir. Cihaz sıcak su ve petek modunda çalışmalıdır. Kazanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve müşteriye teslim edinilir.

Kombi Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düzenli kombi bakımı söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, bakım için gelen ekibin onay belgesini incelemeniz gerekir. Mevcut bir lisans sertifikası olmadan bakım yapılmasına izin vermeyin. Bakım için lütfen bakıma gelen kişi ile iletişime geçiniz. Kombi bakımına başlamadan önce sıcak su ve ısıtma testlerinin yapıldığından emin olunuz. Kazanın kullanabilirliği kontrol etmek de gereklidir. Manisa kombi bakımı olarak hizmetinizdeyiz.

Kombi Basıncındaki Değişimin Nedeni Nedir?

Doğalgazlı kombilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biri kazan basıncının yükselmesidir. Kazan basıncı neden yükseliyor? Kazan basıncı yükselirse ne yapmalıyım? Kombi, ısıtma sisteminin beynidir. Hayatımızın bir parçası haline gelen ve her mevsim kullanılması gereken cihazlardır. Düzenli bakım yapılmadığında çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Kazan basıncı düşebilir veya yükselebilir. Bu durumun birçok olası nedeni vardır. Kazan basıncı neden yükseliyor? Kombi bar neden batıyor? Bu konu hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız.

Kazan Basıncı Neden Yükseliyor?

 Yüksek kazan basıncı normal değildir. Ancak, kazan basıncında bir artış olabilir. Kazan basıncı neden yükseliyor? Başarısızlık olasılığı vardır. Bakımdan sonra valfin uygun olmayan şekilde sıkılması basınçta artışa neden olabilir. Kazan basıncı yükselirse, yardım için derhal akredite bir servisle iletişime geçmelisiniz. Kombi bakımı düzenli olarak yapılmazsa basınç düşebilir. Bu nedenle kombi bakımı kesintisiz olarak yapılmalıdır. Basınç her 3-4 ayda bir düşerse bu normal olabilir. Bununla birlikte, basınç sık sık düşerse, arıza olasılığı vardır. Kazan basıncı düşerse, ısı eşanjörü arızalı olabilir. Borularda kaçak olabilir. Manisa kombi bakımı olarak tüm arızalarda hizmetinizdeyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99