Kombi den Sıcak Su Gelmemesi Hatası

0 52

Kombiden sıcak su gelmemesi  içinde bulunan ve sıcak su akışını sağlayan tirbün, ventil ve sıcak su sensörü ile ilgili olmaktadır. Elektronik kart kaynaklı olarak da birçok cihazda oluşan bir hatadır. Hata oluşumu sırasında sürekli olarak tekrar etmesi gerekir. Tek bir hata bazen barın düşük olmasından ve genleşme tankın da yeterince hava olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle gerekli kontroller yapıldıktan sonra reset atılarak cihaz yeniden başlatılır ve sorun giderimi sağlanmaya çalışılır. Sıcak su kış aylarında ve duş alırken kullanılan ve kombi de en önemli parçalardan birini oluşturmaktadır. Sıcak su sensörleri zaman içinde işlevini kaybederek çalışmamaya başladığı an sorun oluşur. Kart kaynaklı olarak görülen sıcak su arızasında cihaz eski ise rakamlardan oluşan arıza kodları yanmaya başlar. Yeni cihazlarda ise daha çok ekranda bir simge içinde belirir.

Kombi Sıcak Su Arızaları Çözüm Yöntemi ve Uygulamaları

Kombi sıcak su hatası dört mevsim aralıklarında sıklıkla oluşan en yaygın sorunlardan biri olarak tanımlanır. Kullanıcı kaynaklı yada parça kullanımı kaynaklı olarak da ortaya çıkmaktadır. Sıcak su parçalarında meydana gelen arızalar için alanında deneyimli ve güvenli bir servis çağrılması gerekir. Sorunun kart kaynaklı yada parça kaynaklı olup olmadığına bakılarak karar vermelidir.

Manisa su tesisatçısı kombide sıklıkla meydana gelen arıza sorunları ortadan kaldırılmaktadır. En güvenli ve temiz olarak çalışan servis tarafından gerekli hizmet verilmektedir. Sıcak su sorunları için düzenli bakım ve temizlik yapılması gerekmektedir. Sorunun kaynağı parça nedeniyle oluşması durumunda söylenen maliyetler arasında yeni parçalar takılması gereklidir

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99