Ana Su Kapatma Vanası Nerede Bulunur?

0 22

Evinizdeki ana su kapatma vanasının nerede olduğunu biliyor musunuz? Buna beş saniye içinde cevap veremiyorsanız, yerini bulmanız ve ciddi bir sızıntı olması durumunda nerede olduğunu hatırlamanız gerekir. Aksi takdirde, elinizde bir sıhhi tesisat kabusu olabilir.

Ana Su Vanasını Bulmak

Kapatma vanası neredeyse her zaman evinizin çevresine yakın bir yerde bulunur. Evin orta kısımlarını kontrol etmeye gerek yok.

Kapatma vanaları zemin katta yer alacağından üst katları da unutun. Bodrum katı olanlar için genellikle burada bulunur.

Su hatları genellikle su şebekesinden kesme vanasına kadar ekstra boru veya sapma olmadan geçer. Bu nedenle, su şebekenizin nerede olduğunu biliyorsanız, evinize giden en kısa yolun nerede olacağına bakın. Valf büyük ihtimalle buradadır.

Bir ev satın alırken, bir ekspertiz raporu verilir. Ana su kesme vananızın konumu bu raporda belirtilmiştir.

Tuvalet – Tuvaletinizin oturduğu duvarda küçük bir vana olacaktır. Genellikle klozetin altında bulunur ve su akışını durdurmak için saat yönünde hafifçe döndürülmelidir.

Lavabo – Dolaptaki lavabonun altında küçük bir kapatma vanası olacaktır (tuvalete benzer). Bir boru veya musluk sızıntısı sırasında, su sızıntısını durdurmak için kolu saat yönünde çevirin.

Çamaşır makinesi – Her çamaşır makinesinin arkasında iki valf ve bazen bir kol olmalıdır. Su akışını durdurmak için bu vanaların her ikisi de saat yönünde çevrilmelidir (veya kol diğer yöne çevrilmelidir). Bu valfleri veya kolu görmüyorsanız, rondelayı duvardan biraz çekmeniz gerekebilir.

Kapatma vananız ile ilgili sorun yaşıyorsanız Manisa su kaçağı tespiti sunan firmamız sayesinde tüm tesisat sorunlarınıza etkili çözümler bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99