Kombi Basıncı Neden Sürekli Yükselir?

0 44

Kombi basıncının yükselmesi için çeşitli nedenler bulunmaktadır. Kombi basıncı çalışma esnasında genelde sabit durur veya küçük oynamalar yaparak ayarladığınız seviyeye tekrar döner. Ancak önemli seviyede yükselme veya düşme varsa bu durumda çeşitli sorunlardan bahsetmek söz konusudur.

Basınç değeri eğer 1,5 bardan birkaç günde veya haftalık olarak 2 bara kadar yükselme yaşıyorsa bu durum tüm kombiler için normaldir. Fakat kısa sürelerde basınç 2,5 veya 3 bara geliyorsa bu durum soruna işaret eder. Hatta kombide ani bar değişikliği ile su akıntısı sorunu da meydana gelebilmektedir.

Kombi basıncı yükseliyorsa bu durumda ilk olarak doldurma musluğunu kontrol etmeniz tavsiye edilir. Doldurma musluğu kombiye su basma işlemini yaptığınız yerdir. Bu musluğu hafif de olsa açık bırakmanız halinde kombinize sürekli olarak su çekimi olacaktır. Bu durum ise barın yükselmesine yol açacaktır.

Ancak musluk kapalı olduğu halde bar yükseliyorsa bu durumda farklı nedenlerden söz etmek gerekir. Doldurma musluğunun arızalı olması barın yükselmesine yol açabilir. Kombi basıncı düştüğünde bu musluk otomatik olarak barı yükseltir. Fakat belirli bir noktada kesilmesi gerekir. Kesintinin yapılmadığı durumda ise musluk kırılmış veya arızalanmış olabilir. Bu sorunu çözmek için musluğun değişimi gerekir.

Bir diğer sorun da genleşme tankının havasının eksik ya da membranının delik olması olabilir. Bu türden bir soruna da çözüm bulmak için genleşme tankının kontrol edilmesi gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99