Arızalı Rögar Tamiri Nedir?

0 14

Arızalı rögar altyapı sorunlarının oluşması aşamasında ön çıkan sorunlardan biridir. Rögarlar yer altı sorunlarının giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Rögarlar da arıza oluşumu tıkanıklık ile anlaşılmaktadır. Tıkanma durumu yabancı cisimlerin ve dalların takılması ile ortaya çıkmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklık şansı sorunları arasında rögar yapısında meydana gelen arızalar bu tür sorunların sürekli olarak neden olmaktadır. Aşırı yağmur yağması durumunda sürüklenen ağaç dalları, yabancı cisimler rögarlar un kapanmasına neden olmaktadır.

Rögar Tamir Aşamaları ve Sonuçları

Rögar tamiri arıza göstermesi durumuna yetkili kişiler tarafından temizlenme ve bakım çalışmaları ile düzeltilen sorunlardır. Tamir aşamasında kanalizasyon sisteminde meydana gelen tıkanıklıklara çözüm bulma önemlidir. Aşırı yağmur yağması sonucunda rögar kapaklarında taşkınlar meydana gelmektedir. Taşkınlarının önlenmesi rögar kapaklarının tamiri ve sistemin açılmadı ile gerçekleşecektir.

 

Manisa tesisatçı, Manisa ilinde yer alan rögar sorunları aşamasında hizmet vermektedir. Bölge içinde yaşanan tesisat kaynaklı oluşan tüm arızalara anında cevap verilerek çok kısa süre içinde sorunlar hızla yok olmaktadır. Uygun fiyat aralıkları ve uzman kadrosu ile kaliteli işler ortaya çıkarmaktadır. Rögar tamiri sırasında da yardımcı olur. Rögar kapaklarının alana tam olarak oturtulmaması da sorunların yaşanmasına neden olacaktır. Rögar kapaklarının bulundukları alanların kontrolü sağlanmalı ve tıkanıklıkların önüne erken tespit ile geçilmelidir. Rögar şebekelerinin oluşum sırasında yeterli eğim almamaları da sorunların yaşamasının en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Rögarlar da sorun yaşanmaması adına zamanında düzenli olarak bakımlarının ve kontrollerinin yapımı gerekir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99