Tuvalet Neden Tıkanır?

0 16

Tuvalet tıkanıklığı sık yaşanan tesisat sorunları başında geliyor. Aslında tuvalet tıkanıklığının oluşum sebepleri çoğunlukla tesisattan değil, tuvalet giderine atılan yabancı cisimlerden kaynaklanıyor. Bu durumun yaşanmaması için tuvalet tıkanıklığını oluşturan sebepleri bilmeniz yararlı olacaktır.

Tuvaletin Tıkanmasına Yol Açanlar

Tuvalet tıkanıklığı sebepleri arasında gidere katı maddelerin atılması gelmektedir. Özellikle yapının inşa halinde alçı, sıva, boya gibi malzemelerin kullanımı sonrasında kalan artıklar veya ana malzemeler çalışanlar tarafından tuvalet giderine dökülebilmektedir. Bu durum zaten giderde önemli bir dezavantaj yaratıp ilerleyen dönemde biriken giderlerin tıkanıklığa yol açmasına neden olmaktadır.

Sadece inşaat aşamasında değil, sonrasında kullanım süresinde de tıkanıklık meydana gelebilir. Tuvalet kağıdı, deterjan benzeri kimyasalların dökülmesi, tesisatın yanlış konumlandırılması gibi durumlar da tuvalet tıkanıklığı yaratmaktadır. Bu sebeplerin yanında özellikle küçük sayılarak tuvaletten gideceği tahmin edilen cisimlerin, özellikle çocuklar tarafından tuvalete atılması da yine tıkanıklığı oluşturan sebepler arasındadır.

Tuvalet Tıkanmasında Ne Yapılmalı?

Tuvalet tıkanıklığını gidermek için mutlaka profesyonel destek alınması gerekmektedir. Kullanıcının kendi başına yapabileceği yöntemler tıkanıklığın kısa süre olarak giderilmesine yol açabilecektir. Ayrıca tuvalet tıkanıklığı oluştuğunda, geriye doğru taşma da söz konusu olabileceği için bu durumda vakit kaybetmeden Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunun sonucunda kameralı cihazların da yardımıyla tesisat incelenecek ve tıkanıklığı oluşturan sebepler tespit edilerek hızlı şekilde tıkanıklık ortadan kaldırılacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99