Temiz Su Tesisatında Kaçağın Nedenleri

0 36

Temiz su tesisatında meydana gelen kaçağın pek çok nedeni olabilir. Öncelikli olarak tesisatta kullanılan malzemeler kaliteli ve dayanıklı değilse su sızıntısı oluşabilir. Tesisatın döşenmesi esnasında usta hatasından kaynaklı olarak su kaçağı oluşabilir.

Tesisat borularının çapı olması gerektiğinden daha az olduğunda borularda patlama meydana gelir ve su kaçağı sorunu da bu şekilde ortaya çıkar. Su basıncının olması gerektiğinden daha yüksek olması da borulara zarar vermektedir.

Bu türden durumları önlemek için su basınç ayarlayıcı vanaların kullanılması ve boru çapının da yeterli ölçüde sağlanması gerekmektedir. Tesisat boruları döşeme sırasında dışarıdan kaynaklı olarak meydana gelecek hasar etkenleri de göz önünde tutulmalıdır.

Duvarlara resim, tablo, raf türünden çeşitli eşyaların takılması sırasında çivi gibi delici parçaların tesisata zarar verdiği bilinmektedir. Bu yüzden tesisatta meydana gelen kaçağı gidermek için önlem alınmalıdır.

Tesisatın yapılışı esnasında ek bağlantı yerlerinde birleşme kaynak makinesi kullanımı ile yapılır. Kaynak makinesinin kullanımı sırasında yapılacak hata tesisatta ileride kaçakların oluşmasına yol açar.

Kaynak ısısı az veya gereğinden fazla olduğunda yine tesisatta kaçak meydana gelecektir. Şebeke suyunun çok kireçli olması da tesisatın aşınmasına yol açarak kaçak oluşturabilir.

Tesisatta kaçak oluşması çok farklı nedenlere bağlı olduğu için hem kaçağı tespit etmek hem de gerekli önlemleri almak için mutlaka Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99