Manisa Doğalgaz

0 34

Manisa doğalgaz yetkililer, kazan bakımında sadece teknik servislere öncelik verilmesi gerektiğini, istasyon doğalgaz filtreleri ve diğer parçaların zamanla toz, kir ve paslı hale gelebileceğini söylüyor. Değiştirilirse, uzman bir ekip bunları uygun şekilde temizleyebilir.

Yetkili Manisa doğalgaz servisin kombinin bakımı sırasında çekirdeği kontrol etme kabiliyetine sahip olduğunu anlatan yetkililer şunları söyledi: Kombinin bakım sırasında kış ayarında çalıştırılmasıyla: Peteğin yanma performansı kontrol edilerek petek temizliği yapılıp yapılmadığı kontrol ediliyor. Gerekli ve hangi işlemin yapıldığı. Bunu yaparken, kış boyunca konforlu bir ısıtma seçeneğinin olduğuna dair bir işaret koyarlar.

 

 Manisa Doğalgaz Kazan Bakımının Faydaları

 

Arızaları önleyerek kesintisiz ısıtmayı garanti eder. Arıza riski vardır.  Tarağa ulaşmak için gereken sıcak su miktarı artırılarak, sıcak su talebini karşılamak için gereken enerji miktarı azaltılır. Doğalgaz tüketiminden tasarruf ederek ısınma maliyetlerini azaltın. İstasyon vagonunun tam verimle çalışmasını sağlar. İstasyon vagonunun ömrünü uzatır. Daha konforlu bir yaşam alanı sağlar.

manisa doğalgaz
manisa doğalgaz

Kombi Arızası Ve Çözümleri Nelerdir?

 

Kombi bakımı hem sağlığımız hem de kalorifer kalitesi ve cüzdan için çok önemlidir. Diğer elektronik ürünlerde olduğu gibi, kazanlarda da sorunlar var. Peki, ne tür bir aksaklık olabileceği ve ne yapılması gerektiği konusunda yeterli bilgi edinmemiz gereklidir. Kombi arızalarından bazıları şunlardır;

 

 • Kazanın suyu bittiğinde, kazandaki basınç düşer
 • Isıtma devresindeki su sızdırıyor olabilir
 • Isıtma devresinin basıncı 1,5-2 bar olmalıdır
 • Kombine cihazın sigortası atmış veya bazı durumlarda kapanmıştır
 • Kazana gaz sağlayan vana kapalı olabilir
 • Kombiyi gazsız çalıştırırsanız uyarı verilir ve kırmızı ışık yanar
 • Kazan ön panelindeki yaz / kış konum anahtarı doğru konumda olmayabilir.

 

Kombi Su Akıtma Nedenleri

 

Kazandan su sızıntısının birçok olası nedeni vardır. Kombilerdeki su akış problemlerinin yüzde sekseni emniyet valfi giderleridir. Ancak başta da belirttiğim gibi başka sorunların da olabileceğini belirtmek isterim. Emniyet supabından su geliyor diye emniyet supabında sorun olduğu anlamına gelmez. Bu nedenle, her arızada olduğu gibi, bir kombide sızıntı olması durumunda, bir kombi tamir uzmanına danışmalısınız. Tamir veya bakım yapamayacağınızı düşünüyorsanız, kombinin hiçbir parçasını sökmemenizi öneririz. Bunun daha fazla kafa karışıklığına neden olabileceğini unutmayın. Manisa doğalgaz sorunlarında hizmetinizdeyiz.

 

Kombinasyon uyunun kaçmasına izin verme nedenleri;

 

 • Kazan parçası hasarlı, delikli veya çatlak ise
 • Kazanda yüksek basınç arızası varsa
 • Kazanın bakımını ihmal ediyor ve uzun süre kazanın bakımını yapmıyorsanız
 • Kazan basıncı çok yüksekse su akabilir.

 

Kazanda su akışına neden olan birçok parça vardır. Bu bileşenlerin tespiti ancak saha ve kazan bakım uzmanları tarafından yapılabilir.

 

Kombi Seçimi Nasıl Olur?

 

Yoğuşmalı kazan, gaz halindeki bir maddenin, ısıtmanın çevre ile etkileşimi ile sıvı hale gelmesidir. Kondensin birleşim cihazları, doğal gazın yanması sırasında üretilen su buharının ürettiği termal enerjiyi de kullanır. Bu sayede daha düşük yakıt tüketimi ile daha yüksek verim elde edilebilir. Manisa doğalgaz sorunlarında hizmetinizdeyiz.

 

Hermetik kombi ise doğal gazın yanma işlemi sırasında egzoz gazı üretilir ve ısıtılır. Kombi, bu baca gazlarını hava geçirmez veya baca gazı sistemi olarak iki farklı şekilde tahliye eder. Kapalı bir kombine kazan olması durumunda, yanmadan sonra oluşan egzoz gazı bir fan vasıtasıyla yavaş yavaş atmosfere salınır. Kapalı kombi modeli de aynı fan üzerinden işlemin başlangıcında ateşi yakmak için gerekli olan havayı çeker. Manisa doğalgaz firmamızdan hizmet alarak siz de güvenilir ve güler yüzlü ekibimiz sayesinde siz de hizmetten memnun kalabilirsiniz ve gülebilirsiniz.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir: Kameralı Su Tesisatçısı İle Çalışmak

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99