Banyo Kokusu Niye Olur, Nasıl Giderilir?

0 25

Banyo kokusu çok farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. Bu nedenlerin saptanması ve buna göre çözüm sağlanması gerekir. Özellikle lağım kokusu geliyorsa temizlik araçları ile kısa süreli ferahlık sağlanır ve ardından tekrar kötü koku ortama yayılır.

Banyo Kokusunu Gidermek İçin Yapılacaklar

Banyo kokusunu gidermek için öncelikle kokunun nedenleri üzerinde durulmalıdır. Konun sebepleri şu etmenlere bağlı olabilir;

  • Klozetten kaynaklanan banyo kokusu,
  • Banyo lavabosundan genel koku,
  • Çamaşır makinesinden kaynaklı olan koku,
  • Banyo yer süzgecinden gelen koku,
  • Duş giderinden kaynaklı koku,
  • Havalandırma boşluğundan gelen koku gibi farklı etmenler bulunur.

Klozette koku bulunuyorsa bu durum gider ile bağlantısının iyi yapılmadığı için gerçekleşebilir. Aynı şekilde zemin yamukluğunun da olması yine kokunun ortaya çıkmasına yol açabilir. Diğer bir etmen ise klozetin içinde su birikintisinin olmamasıdır. Su, kokuları engellediği için klozetin içinde su bırakılmalıdır.

Lavabon kaynaklı olarak koku geliyorsa bu durumda lavabo sifonun pimaş ek yerine tam olarak yerleştirilmemesi bu duruma yol açabilir. Aynı zamanda lavabo sifonunda oluşan çatlak da bu duruma yol açabilir. Lavabo içine atılmış olan yabancı maddeler tıkanıklık yaratıyorsa lavabodan koku gelecektir.

Bu türden sorunları ortadan kaldırmak ve banyonuzdaki kokuyu gidermek için Manisa tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz. Yapılacak olan hızlı müdahale ile birlikte söz konusu sorunlar hızlı şekilde ortadan kaldırılacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHemen Ara 0551 043 94 99